DOLAR

28,9208$% 0.08

EURO

31,4850% -0.1

STERLİN

36,7790£% 0.63

GRAM ALTIN

1.924,02%1,84

ÇEYREK ALTIN

3.181,00%2,15

BİTCOİN

1120212฿%0.33708

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

NALLIHAN’IN 2015 YILI BÜTÇESİ 20 MİLYON

buyuksehirBüyükşehir belediye meclisi 2015 yılı ilçe belediyelerinin görüşmelerinde Nallıhan ilçemiz için ayrılan bütçe 20 Milyon TL olarak belirlendi.

İLÇE BELEDİYELERİ’NİN BÜTÇELERİ ONAYLANDI
2. Başkan Vekili Nail Çimen başkanlığına yapılan toplantıda Kızılcahamam, Nallıhan, Polatlı, Sincan, Şereflikoçhisar ve Yenimahalle ilçelerinin 2015 Mali Yılı Bütçesi’ne ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu raporları da okunarak oy birliği ile kabul edildi.
Son 6 ilçenin bütçenin de görüşülerek karara bağlanmasıyla birlikte Belediye Meclisi’nden 25 ilçenin bütçelerinin tamamına onay çıkmış oldu.
2015 Mali yılı bütçesi kabul edilen ilçenin Belediye Başkanları ve meclis üyeleri teşekkür konuşmaları yaparak, belediye bütçelerinin hem ilçelerine hem de Ankara’ya hayırlı olmasını dilediler.
Belediye Meclisi; EGO, ASKİ ve Büyükşehir Belediyesi’nin bütçe görüşmeleri ile son bulacak.

-ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN 2015 YILITAHMİNİ BÜTÇESİ 3 MİLYAR 850 MİLYON, ASKİ’NİN 2 MİLYAR 657 MİLYON, EGO’NUN 954 MİLYON OLMASI ÖNGÖRÜLDÜ

Büyükşehir Belediye Meclisi’nde, Ankara Büyükşehir Belediyesi ile bağlı kuruluşları ASKİ ve EGO’nun 2015 Mali Yılı bütçesi oy birliği ile kabul edildi.
Meclis’te grubu bulunan tüm partilerin oy birliği ile kabul edilen Büyükşehir Belediyesi ile ASKİ ve EGO’nun toplam bütçesinin 7 milyar 461 olacağı öngörüldü.
Belediye Meclisi’nde 25 ilçenin bütçelerinin görüşülerek karara bağlanmasının ardından son olarak Büyükşehir Belediyesi, ASKİ ve EGO’nun 2015 Mali Yılı Bütçesi ele alındı.
Meclis Başkan Vekili Ali İhsan Ölmez Başkanlığı’nda toplanan Belediye Meclisi’nde, Sincan İlçesi’nde bulunan Kapalı Spor Kompleksi’nin 29 yıllığına Ankara Büyükşehir Belediyesine devir edilmesi ile EGO Genel Müdürlüğü’ne ait 15 adet otobüsün 1 yıllığına Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne kiralanmasına dair Başkanlık yazıları okunarak oy birliğiyle karara bağladı.

BÜYÜKŞEHİR’İN BÜTÇESİNE TAM DESTEK
Toplantıda Başkanlık yazılarının okunarak oylanmasının ardından, Büyükşehir Belediyesi, ASKİ ve EGO’nun 2015 Mali Yılı Bütçelerinin görüşülmesine geçildi. Toplantıda söz alan CHP, MHP ve AK Parti Grup başkanları bütçelerin hayırlı olması temennisinde bulundular.

-ÖLMEZ: “DESTEKLERİNİZE TEŞEKKÜR EDERİZ”
Siyasi parti grupları adına yapılan değerlendirmelerin ardından söz alan Meclis Başkan Vekili Ali İhsan Ölmez, kentin başarısının Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nin başarısı olduğunu kaydederek, “Komutanlar vardır elbette, tasarlayan ve koordine eden odur. Ama sizin kararlarınız olmazsa ortaya çıkan bir başarıda olmaz. İktidarıyla muhalefetiyle 21 yıldır olan başarıya herkes ortaktır” diye konuştu.
Eleştirilere tek tek yanıt veren Ölmez, siyaseten cevabını veremeyeceği hiçbir soru ve icraatın olmadığını belirterek, Belediye ve bağlı kuruluşları olarak taslak bir bütçe yaptıklarını kaydetti ve emeği geçen herkese bir kez daha teşekkür ettiğini söyledi.
Konuşmaların ardından, Ankara Büyükşehir Belediyesi, ASKİ ve EGO Bütçe tasarılarının görüşülmesine başlandı. Tek tek okunarak oylanan maddelerde 3 milyar 850 milyon TL olarak öngörülen Ankara Büyükşehir Belediyesi 2015 Mali Yılı Bütçesi, Mecliste oy birliği ile kabul edildi.
2 milyar 657 milyon TL olarak öngörülen ASKİ 2015 Mali Yılı Bütçesi ve 954 milyon TL olarak öngörülen EGO 2015 Mali Yılı Bütçesi de oybirliği ile onaylandı.

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Nallıhan Ak Parti’de Ertunç Güngör Dönemi

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI
NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI