NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI

NALLIHAN SON DAKİKA

Nallıhan’da Sarıkız tedirginliği yaşanıyor

Nallıhan’da Sarıkız tedirginliği yaşanıyor Ankara’nın Nallıhan ilçesinde sıcaklığın mevsim normalleri üstünde gitmesiyle bazı mahallelerde …

06.07.2020
A+
A-

Nallıhan’da Sarıkız tedirginliği yaşanıyor Ankara’nın Nallıhan ilçesinde sıcaklığın mevsim normalleri üstünde gitmesiyle bazı mahallelerde görülen ve halk arasında ‘Sarıkız’ olarak adlandırılan örümceklerin çoğalması vatandaşlar arasında tedirginlik başladı.

Nallıhanhaber Whatsapp

Nallıhan’da kavurucu sıcakların görülmesiyle birlikte ortaya çıkan örümcekler Nallıhan’da mahalle sakinlerini tedirgin etmeye başladı. Bir insan eli kadar boyu olan ve 1 metre yükseğe zıplayabilen, akrep bile avlayabilen örümceği park ve bahçelerde gördüklerini söyleyen mahalle sakinleri çocuklarını dışarıya çıkartmaya korktuklarını belirtti.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde sıklıkla rastlanan Sarıkız isimli örümcek Nallıhan’da yeniden görülmeye başladı. Zehrinin ölümcül olabileceğini belirten uzmanlar ise vatandaşların duyarlı olması gerektiğini söyledi. Uzmanlar olası böcek ısırmalarına karşı vatandaşların mutlaka acil müdahale için hastaneye başvurmasını istedi.

Sarıkız isimli örümceği gören bir vatandaş ise ” Sıcaklar çok olduğu zamanda ilaçlamalar yapılsa da böcek örümcek kırkayak herşey çıkıyor maalesef biraz daha dikkatli olmak gerekiyor” ifadesini kullandı.


NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASINALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

  1. Anonim dedi ki:

    Tesekur ederiz nallihanla ilgili nallihanda yaşanan gerçek olay yada haberleri gündeme getirdiğimiz için