Nallıhan’da lavanta bahçeleri ziyaretçilere görsel şölen sunuyor

Ankara’nın Nallıhan ilçesinde Belenören ve Çalıcaalan mahallelerinde yaygınlaşarak üretimi yapılan lavanta bahçeleri ziyaretçilere görsel şölen …

Nallıhan'da görsel şölene davetlisiniz
Hediye sipariş alışveriş ankara
15.08.2021
A+
A-

Ankara’nın Nallıhan ilçesinde Belenören ve Çalıcaalan mahallelerinde yaygınlaşarak üretimi yapılan lavanta bahçeleri ziyaretçilere görsel şölen sunuyor.
Lavanta yetiştiriciliğine ilginin her geçen gün arttığı ilçede oluşturulan lavanta bahçeleri çiftçinin alternatif eseri oldu.</br/> Nallıhan’da ilçe iktisadına katkı sağlamak ve eser çeşitliliğini arttırmak için yaygınlaşan lavanta bahçeleri görsel şölen sunmanın yanı sıra çiftçilere de yeni gelir kaynağı oldu. Lavanta bahçelerine vatandaşların ilgisi ise büyük oldu. Her gün çok sayıda insan lavanta bahçelerine gelerek düğün, nişan üzere fotoğraflarını bu bahçelerde çekilmeye başladı.
Nallıhan Belediyesince, çiftçilerin ürettikleri lavanta çiçeklerini değerlendirebilmeleri ve katma pahası olan esere dönüştürebilmeleri için bir adım daha atıldı.</br/>

Bu emelle distilasyon prosedürü ile lavanta yağı çıkarılması için, bölgede yaygın olarak lavanta üretimi yapılan Çalıcaalan ve Belenören Mahallesine 2 adet distilasyon ünitesini kurarak lavanta yağı üretimini başlattı. Birinci lavanta yağı Çalıcaalan Mahallesi’nde kurulan tesisten elde edildi.

</br/>
Hediye sipariş alışveriş ankara
Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.