Nallıhan’da Hükümet Konağının Yapılış Hikayesi

Hediye sipariş alışveriş ankara
24.02.2014
A+
A-

2konak007 yılında Devlet Hastanesinin yeni binasına taşınması ile, terminalin yanındaki eski hastane binası ve arsası 2007 yılından 2012 yılına kadar metruk kullanılmaz ve terk edilmiş bir vaziyet göstermekteydi.
İlk defa söz konusu taşınmaz üzerinde bir hükümet konağı yapılması düşüncesi Sayın Kaymakamımız İsmail Altan Demirayak’ın göreve başlaması ile gündeme geldi.
5 yıl boyunca atıl bekletilen eski hastane binası ve müştemilatının yıkılarak bir hükümet konağı yapılması için İlçe Kaymakamımızın 2012 yılı başında başladığı girişimi olumlu sonuç vermiştir. 430 ada ve 1 parsel nolu 3474 m2 taşınmaz üzerinde 6 adet özel hisse sahibi ile görüşmeler yapılarak ,kaymakamlık tarafından tapudan feragatleri alınmıştır. İmar durumuna ilişkin değişiklikler bizzat kaymakamlıkça takip edilmiştir. Kaymakam İsmail Altan Demirayak’ın İçişleri Bakanlığı nezdindeki yatırım programına aldırma girişimlerine Bölge Vekillerimizin de katkı ve destek vermesi sonucunda, Nallıhan Hükümet Konağı 2013 yılı yatırım programına alınmıştır

T.B.M.M Başkanımız Sayın Cemil Çiçek’e ve Ankara Milletvekilimiz Sayın Nurdan Şanlı’ya şükranlarımızı sunuyor, Nallıhan’ımıza mimari kimlik katacak bu güzel eserin hayırlı olmasını diliyoruz.

Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.