Nallıhan’a komşu ilçelerde ACELE KAMULAŞTIRMA

Nallıhan'a komşu ilçelerde ACELE KAMULAŞTIRMA
Hediye sipariş alışveriş ankara
02.12.2020
A+
A-

Nallıhan’a komşu iki ilçede Enerji projeleri için taşınmazların acele kamulaştırılma yapılacağı Resmi Gazete’de yayınlandı.

Enerji projeleri için taşınmazların acele kamulaştırılma yapılacağı iller içinde Ankara, Eskişehir, Manisa ve Zonguldak yer alıyor.

Konuya ilişkin Cumhurbaşkanı kararları Resmi Gazete’de yayınlandı.

ANKARA VE ESKİŞEHİR’DE

Buna göre, Gürsögüt barajı ve hidroelektrik santralinin yapımı kapsamında Ankara’nın Beypazarı ve Polatlı ilçeleri ile Eskişehir’in Mihalıççık ilçesinde belirlenen taşınmazların, tapuda hazine adına tescil edilmek üzere Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından acele kamulaştırılmasına karar verildi.

Hediye sipariş alışveriş ankara

MANİSA VE ZONGULDAK’TA

Öte yandan Manisa ve Zonguldak’ta gerçekleştirilecek enerji nakil hatları için bazı taşınmazlar Türkiye Elektrik Dağıtım AŞ Genel Müdürlüğü tarafından kamulaştırılacak.

MÜLKİYET YA DA İRTİFAK HAKKI KURULMAK SURETİYLE

Bu kapsamda Manisa’daki Tırazlar Kök Çanakçı Kök Enerji Nakil Hattı, Paşatımarı-1 ve Paşatımarı-2 Kök Çevre Hatları İrtibatı Enerji Nakil Hatları, Ilgın Kök Çevre Hatları İrtibat Enerji Nakil Hattı ile Zonguldak’taki Karasu Kök-Sabunlar Köyü Branşmanı Enerji Nakil Hattı’nın yapımı amacıyla söz konusu güzergahlara isabet eden taşınmazlarda pilon ve trafo yerlerinin mülkiyet şeklinde, hat emniyet sahalarının ise irtifak hakkı kurulmak suretiyle acele kamulaştırılması kararı alındı.

Gelişmeleri nallihanhaber.com sitenizde sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.