DOLAR

33,0958$% 0.14

EURO

36,0817% 0.22

STERLİN

42,9723£% 0.17

GRAM ALTIN

2.556,55%-0,18

ÇEYREK ALTIN

4.126,00%0,31

BİTCOİN

2081495฿%4.7711

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

Nallıhan Kalkınma Vakfı Genel Kurulu Yapıldı

kaymakambeyAyhan Sümer Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen toplanda 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından Nallıhan Kalkınma Vakfı’nın tanıtımı ve faaliyetleri hakkında Kaymakamlığımız Proje Koordinatörü Melek Günindi bir sunum yaptı. Toplantıda yapılan oylamada Divan Başkanlığına Avukat Fatih Ünal seçilirken yardımcılığına Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Hasan Olum , Yazmanlığa ise Mali Müşavir Abdullah Çetinkaya seçildi
Nallıhan Kalkınma Vakfı 2013 Yılı Olağan Genel Kurulu Toplantısının açılış konuşmasını yapan İlçe Kaymakamımız ve Vakıf Yönetim Kurulu Başkanı Dr. İsmail Altan Demirayak,
Nallıhan Kalkınma Vakfı’nın kurulmasıyla birlikte tarım ve turizm başta olmak üzere iki temel sektörde yoğunlaştıklarını ifade ederek ilk etapta tarıma dayalı sanayi stratejisi projesi ortaya koymanın önemini vurgulayarak Yakapınar, Bozyaka,Eymir köylerinde tarımsal tesislerinin binalarını Özel idare kanalıyla Köylere Hizmet Götürme birliği tarafından yaptırdıklarını belirtti.
Tesislerin tamamlanmasının ardından makine ekipman projelerinin hazırlanması sürecinde Nallıhan Kalkınma Vakfı ve Nallıhan Kaymakamlığı işbirliği içerisinde Tarım Bakanlığına projeler hazırladıklarını ve Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında makine ekipman maliyetinin bedelini %50’sini hibe yoluyla köylülere kazandırmış olduklarını ve bu süreçte köylülerin karşılayamadığı öz kaynak konusunda da Nallıhan Kalkınma Vakfı’nın devreye girdiğini ifade eden Kaymakamımız Dr. İsmail Altan Demirayak bu kapsamda Bozyaka ve Eymir Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatiflerine vakıf tarafından faizsiz mali destek sağlandığının da altını çizdi.
Nallıhan Kalkınma Vakfı’nın desteği sayesinde kooperatiflerin itici bir güç olacağına inandıklarını belirten Kaymakamımız, projelerin hayat bulmasıyla birlikte Nallıhan ilçesinin markalaşması adına Nallıhan Kalkınma Vakfı’nın değerli katkılarda bulunacağına inandıklarını belirtti.
Konuşmasının sonunda bütün katılımcılara ve Vakıf yönetim kuruluna yaptıkları katkılardan dolayı teşekkür eden Kaymakamımız Dr. İsmail Altan Demirayak, Nallıhan Kalkınma Vakfı’nın 2. Olağan Genel Kurulu’nun Nallıhan’ın daha müreffeh yarınlara kavuşması, sosyal ve ekonomik anlamda kalkınması ve gelişmesine katkıda bulunması temennisinde bulundu.
Faaliyet raporunun Vakıf Başkan Yardımcısı Ertunç Güngör Denetleme Kurulu Raporunun ise Münir Delikkulak tarafından okunması ve raporların oybirliği ile kabul edilmesinin ardından gündem gereği yeni vakıf yönetiminin seçimine geçildi. Yapılan seçimler sonucunda; Vakıf Yönetim Kurulu Başkanlığına; İlçe Kaymakamımız Dr. İsmail Altan Demirayak,Yönetim Kurulu Üyeliklerine Ertunç Güngör, Seyfettin Toraman, Gökhan Arıcı ve Hatice Gürelli, Denetim Kurulu Üyeliğine ise Münir Delikkulak, Bedriye Sürücü ve Ekrem Ekici oy birliği ile seçildiler.
Toplantının sonunda dilek ve temenniler bölümünde çeşitli konulardaki görüşler, dilek ve temenniler ifade edildi.

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Nallıhan’da 91.Yıl Hatıra Ormanı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0