DOLAR

32,8977$% 0.14

EURO

35,5829% 0.04

STERLİN

42,2479£% 0.16

GRAM ALTIN

2.506,02%0,39

ÇEYREK ALTIN

4.067,00%0,32

BİTCOİN

1908122฿%1.96849

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

Nallıhan itfaiyesine eğitim

itfaiye
Ankara Büyükşehir Belediyesi sorumluluk alanına dahil edilen 9 ilçede görev yapan 81 itfaiye personeli, eğitimlerinin tamamlanması sonucu Ankara İtfaiye Dairesi Başkanlığı kadrosuna dahil edildi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi sorumluluk alanına dahil edilen 9 ilçede görev yapan 81 itfaiye personeli, eğitimlerinin tamamlanması sonucu Ankara İtfaiye Dairesi Başkanlığı kadrosuna dahil edildi.
Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı; Polatlı, Nallıhan, Beypazarı, Haymana, Güdül, Kızılcıhamam, Çamlıdere, Şereflikoçhisar ve Evren ilçelerinde görev yapan 81 itfaiye personelini, 4 ayrı gruba ayırarak teori ve pratik bilgilerin yer aldığı, 30 saatlik bir eğitime tabi tuttu.
Ankara İtfaiyesi’nin Başkent’in yerleşik yapısı ve ihtiyaçlarına göre teşkilatlandırıldığını hatırlatan Daire Başkanı Celil Sipahi, “Yeni düzenleme bize bir takım sorumluluklar yükledi. Sınırlarımıza dahil olan yerleşim birimlerinin yangın güvenliğini sağlamak için yaptığımız çalışma, bölgelerin coğrafi konumu ve yapıları itibariyle yeni bir düzenleme yapmamızı gerektiriyor.
Sorumluluk alanımıza dahil olan ilçelerde, itfaiyecilik görevi yapan 81 personelin, eksiklerini gidermek, mevcut kadromuzla uyumunu sağlamak için 30 saatlik bir eğitim programı düzenledik” dedi.

YANGIN VE YANGINA MÜDAHALE TEKNİKLERİ

Ankara İtfaiyesi kadrosuna yeni katılan 81 itfaiyecinin aldığı eğitim programı kapsamında; yangınla mücadelenin temeli “Yanma ve Yangın” konusunda ana bilgiler hatırlatıldı, ekip çalışmasıyla gerçekleştirilen söndürme tatbikatları yapıldı.
Uzmanlar tarafından yangın türleri ve ortamlarının değerlendirildiği programda, İtfaiye araçları ve yangınla mücadelede kullanılan ekipman hakkındaki teorik ve teknik bilgiler, sahada gerçekleştirilen tatbikatlarda somutluk kazandı.

EĞİTİM İTFAİYECİLİĞİN AYRILMAZ PARÇASI

İtfaiye Dairesi Başkanlığı personelini, her türdeki muhtemel yangınla etkin mücadele edecek şekilde hazırlıyor.
Eğitimin itfaiyeciliğin ayrılmaz bir parçası olduğuna dikkat çeken Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Celil Sipahi, “Eğitim başta olmak üzere mesleği sevmek, çalışmak itfaiyecilikte başarının anahtarıdır. İtfaiyeci her türdeki yangınla etkin mücadele edecek bilgi ve deneyime de mutlaka sahip olmalıdır. Biz inanıyoruz ki uyguladığımız eğitim ve çalışma programı yeni katılan arkadaşlarımıza bu bilinci kazandıracak ve üstlendiği görevi en iyi şekilde yapacak kapasiteye ulaşmaları için kılavuz olacak” dedi.

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

EGO Otobüsleri Nallıhan’a Geliyor

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0