DOLAR

32,8248$% 0.04

EURO

35,2439% -0.18

STERLİN

41,7711£% -0.2

GRAM ALTIN

2.451,13%-1,53

ÇEYREK ALTIN

4.018,00%-0,32

BİTCOİN

2112675฿%0.17703

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

Nallıhan için ne yaptınız?

Dün Dışarıdan Gelen Bir Hemşehrimizin Paylaşımına Karşılık Bu Yazıyı Yazma Gereksinimi Duydum.
(Bende Hem Esnaf, Hemde Nallıhanlıyım)

1-‘Çarşı İçerisinde İhtiyaç Duyulan Her yer Kapalı’ yazmış, Doğru Yılda 2 Tane Dini Bayramımız Var, Sizler Nasıl Bayram Yapıyor, Misafirliğe Gidiyor İseniz Biz Esnaflarında Dışarıdan Gelen Misafirleri, Hısım, Akrabaları Oluyor, Bizlerde Sizler Gibi Yılda Belkide 2 Kere Onları Görüyor Ağırlıyoruz. Biz Esnaflar ve Dükkan Sahiplerininde Bayram Yapmaya, Ailesiyle Bayram Geçirmeye Hakkı Yok Mu?
Paylaşım Altına Yorum Yazanlar ‘Nallıhan Esnafı Kazık’ Yazmış, Dostlar, Ankarada Şu Markette Şu Ürün Şu Kadar Doğru, olabilir,Buradaki Yerel Markette Haliyle Biraz Pahalı Olacak, Büyük firmalar Ürün alırken TIR TIR Alırken Nallıhan da ki Esnaflar koli koli alırken Bile Düşünerek alıyor,Nallıhan da Aylarca Satış Yapan Bir Esnaf Diğer marketlerin 1 günlük cirosuna bile ulaşamıyor Neden mi? Bi Düşünün.
Biz Esnafları Yerden Yere vurdunuz, (hepiniz Dahil değil) Hangi Gün Param yok Dediniz de Olmaz, Paran yoksa Alamazsınız Dedik?Hele Nallıhan da Olupta Nallıhanı ve Nallıhan Esnafını Eleştiriren Arkadaşların Yorumlarını Görünce Daha Çok Üzüldüm, Üzüldük.
Düğününüz Oldu, Cenazeniz Oldu Hangisine Katılmadık, Acınız Acımız, Sevinciniz Sevincimiz Demedik.

Hadi Market Zincirlerine Gidin 1 Ürün Alın ‘Sonra Vereyim veya Maaşta Vereyim’ Deyin Ne Olacak?

2-Fırınlar Kapalı Denilmiş, Çetinler Yöresel Ekmek Fırını Teyzemin 15 Gün Öncesinden Çift Vardiya 12 şer Saat Çalıştılar, Diğer Fırınlarda Yine Aynı Şekilde Çalıştı O Çalışmaya Rağmen Yine Ekmek Yetmedi. Sizler Gölgede Oturup Soğuk su İçerken Onlar Hem Fırının Sıçaklığı ile Hemde Güneşin Sıcaklığı İle Uğraştılar.Şimdi Sizlere Soruyorum Sizler Bu Şekilde Kaç Saat Fırında Çalışırsınız, Ben Çalışırım Diyen Var İse Sadece 2 Hafta,Günlük 8 saat Gelip Fırında Çalışsınlar, Hem Valla, Hem Billa, Yevmiyesini Vereceğim, Ondan Sonra Ne demek İstediğimi Anlayacaksınız. Fırında Çalışan Analarımız, Bacılarımızın da Bayram Yapmaya, Dinlenmeye İhtiyacı Var Bence, Sizce Yok Mu?
Yıllarca Nöbetçi Fırın İçin Mücadele Verdik, Sayın Belediye Başkanımız ve Meclis Üyelerimizin Sayesinde Nöbetçi Fırın Uygulaması Yapıldı.
İŞ Kanununa Göre Haftada Bir İşçiyi 24 Saatten Fazla Kimse Çalıştıramaz.

3- Hemşehrimiz Lavoba İhtiyacını Gideremediğini Belirtmiş, Meydanda Olmasada Yukarıda Umumi Wc’miz Mevcut, Onuda Geçtim Her Camimizde Lavoba ve Wc’miz Mevcut, Onuda Geçtim Her Şehirde Terminal Bulunur ve Her Terminalde Lavabo, Mescit,Kıraathane Bulunur, Bizim Terminalimizde de Hepsi Mevcut.

4- Çarşıda Tur Atalım Demiş,Memleketimin İnsanı Sanki Hiç Karı, Kız Görmemiş Diye Yazmış, Şimdi Hepimizin Anası, Bacısı, Çocuğu Çarşıya İniyor, geziyor, Pazartesi Alışveriş Yapmaya Gidiyor, Hangimizin Anası, Bacısı, çocuğu ‘Bana Şu Gözüyle Baktı, Rahatsız Oldum’ Diyor, Evet Allah Aşkına Söyleyin, yazın, Bizim Fıtratımızda Böyle Namussuzlukta, Afedersiniz Şe.efsizlikte Olmaz, olamaz Bunu Asla Kabul Etmem,Tanımadığım Bir Kişiye de Olsa Kim Rahatsız Edici Şekilde Baksa ve Bakılan Kişide Rahatsız Olsa Müdahale Eder, Sopalarım.
Bizim Analarımız, Babalarımız Bizlere Neyin Ne Olduğunu Çok Şükür Öğretti.

5- Nallıhandan Aç Acına Döndük Yazmış, Bir İnsan Ne Kadar Pandemi de Olsa Bir Kapıyı Tıkladım’ Misafir Geldim, Fırınlar ve Lokantalar Kapalı, Yemek Verirmisiniz’ Dese Kim Almaz, Siz Almaz mısınız? Nallıhanda Sosyal Medyada Kurulan Gruplar Sadece Nallıhanın Tanıtımı İçin Kurulmadı, Zorda, Yardıma Kimin İhtiyacı Var İse Grupta Paylaşacak Bizlerde, Yöneticilerde, Gruptaki Üyelerde O İhtiyacı Gidermek İçin Çalışacağız.Unutmayalım Biz Bir Bütün Olmayı Ne Zaman Kaybeder İsek Parçalanır, Bölünürüz.

Bu Kadar Çirkin,Esnaf ve Nallıhan Halkını Karalayacak Bir Paylaşım Yapmak Yerine ‘Yemek Yiyemedim’ Diye Bir Paylaşım Yapsaydınız Nallıhan’daki
Herkes Sizi Bulunduğunuz Yerden Alıp Karnınızı Doyururdu.
Bu Paylaşım Biz Nallıhan Sevdalılarını Derinden Üzmüştür.

Şimdi Eleştiri Yapanlar, Olumsuz Yorum Yapanlara Sesleniyorum, Nallıhan a Sosyal Medyada Yorum Yazmak Dışında Ne Yaptınız?
Nallıhan İçin Ne Yaptınız?
İsmail Kaymaz

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Nallıhan kaç km asbestli boru yenilendi?

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI
NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI