DOLAR

33,1952$% -0.11

EURO

36,0226% -0.6

STERLİN

42,8115£% -0.31

GRAM ALTIN

2.548,96%-1,98

ÇEYREK ALTIN

4.184,00%-1,32

BİTCOİN

2210792฿%0.56078

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

Nallıhan için bu mücadele tarihe geçecek

Nallıhan için bu mücadele tarihe geçecek . Ankara Milletvekili Nallıhanlı Nevzat Ceylan’ın Ankara-İstanbul yeni nesil hızlı tren projesinin ‘Tarihi İpek Yolu’ güzergahından dolayısıyla Nallıhan’dan geçmesi için verdiği mücadele tarihe geçecek nitelikte.

 

Ankara’da kamuoyu oluşturmak için yapılan programların yanı sıra tarihi ipek yolu üzerinde yer alan yerleşim merkezleri ile de istişarelerini devam ettiriyor. Son olarak düzenlenen toplantıya Ankara Milletvekilleri Nevzat Ceylan, Hacı Turan, Zeynep Yıldız ile birlikte Tarihi İpek Yolu’nda bulunan, Ayaş, Güdül, Nallıhan, Mudurnu, Göynük, Taskesti Belediye Başkanlarının yanı sıra çok sayıda sivil toplum kuruluşu başkanları ve Bölge Kanaat Önderleri katılarak ortak akıl oluşturma mesajı verildi.

Nallıhan Platformu ve Ankara Şehir Gazetesi Başkanı Rasim Uzun tarafından organize edilen toplantı, Ankara – İstanbul yeni nesil hızlı treninin ‘Tarihi İpek Yolu’ güzergahından geçmesi için güçlü bir işbirlikteliği ile ortak akıl oluşturulması için düzenlendi. Ankara – İstanbul arası mesafeyi 80 dakikaya düşürmesi planlanan “Yeni Nesil Yüksek Hızlı Tren Projesi”nde, güzergah değişimi konusunda ortaya atılan iddialara cevap verme niteliğinde gerçekleştirilen toplantıda, bölgenin önde gelenleri ile ortak akıl oluşturarak adım atılacağına dikkat çekildi.
“Harita ve coğrafya en uygun güzergahın tarihi ipek yolu olduğunu gösteriyor”

Toplantıyı yöneten Ankara Milletvekili Ceylan, haritaya ve coğrafyaya bakıldığı zaman Yeni Nesil Yüksek Hızlı Tren’in Tarihi İpek Yolu’ndan geçmesi gerektiğini ve projenin bu hattan geçmesi ile yıllardır hakkı olduğu halde mağdur edilen bu bölgenin hakkının verilmiş olacağını ifade etti. Belediye başkanlarının ve bölgenin önde gelenlerinin söz aldığı toplantıda işbirliği ve birliktelik ile hareket edilmesi gerektiği belirtildi. Bölge ekonomisi ve sosyal fayda sağlayacak tüm projelerin destekleneceği ve güçbirliği yapılacağına değinilerek, Tarihi İpek Yolu nasıl canlandırılır, turizm potansiyeli nasıl geliştirilir, bu ve benzeri konular üzerinde duruldu. Toplantıda, Tarihi İpek Yolunun en kestirme yol olduğunu ve bölgenin sadece geçiş güzergahı olarak adlandırılamayacağı kaydedildi.

Maliyetleri en düşük seviyede olan Tarihi İpek Yolu güzergahının tercih edilmesi, ülkenin menfaatleri doğrultusunda olduğu ifade edilerek, Bolu sınırları içinde yer alan bölgenin yerel yönetimlerin de bu konuda Ankara ile her türlü işbirliğine ve desteğe açık oldukları mesajını verdi. bu konuda gelişmeleri nallihanhaber.com da sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Nallıhan için bu mücadele tarihe geçecek Nallıhan için bu mücadele tarihe geçecek Nallıhan için bu mücadele tarihe geçecek Nallıhan için bu mücadele tarihe geçecek

 

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Nallıhanlı çiftçilere manda desteği

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0