Nallıhan gözetleme kulesi büyük faciayı önledi

Nallıhan gözetleme kulesi büyük faciayı önledi
Hediye sipariş alışveriş ankara
13.06.2021
A+
A-

Nallıhan gözetleme kulesi büyük faciayı önledi . İşte detaylar ve fotoğraflar. Eskişehir’de yıldırım düşmesi sebebiyle 2 günde 2 orman yangını meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre, Sarıcakaya ilçesi Alapınar Mahallesi kırsalında ormanlık alana yıldırım düştü. Yıldırım yerdeki otları tutuşturdu. Saat 17.20’de alınan ihbara Çatacık Orman İşletme Müdürlüğü ilk müdahale ekipleri gitti. Ancak yanan yerde yol olmadığı için araçlar ulaşamadı. Sırt pompalarını ve su bidonlarını alan 7 orman işçisi, 2 kilometre yürüyerek yıldırımın düştüğü yere ulaştı. 200 metrekarelik bir alanda yangını söndüren işçilerden 3 kişi alevin tekrarlanmaması için sabaha kadar bekledi. Yangında üç kızılçam ağacı zarar gördü.

NALLIHAN GÖZETLEME KULESİNDEKİ PERSONEL FACİAYI ÖNLEDİ

Diğer yangın  Mihalıççık ilçesine bağlı Çalcı Mahallesi Deliköy mevkiinde bir ağaca yıldırım düşmesinden meydana geldi. Yangını 16.30’da Sarıyer Barajı’nın karşısında kalan Nallıhan’a ait gözetleme kulesi görevlisi gördü. Olay yerine 1 müdahale aracı, 2 arazöz ve 1 su tankeri ve 20 orman işçisi sevk edildi. Yolu olmayan bir yerde başlayan yangına ulaşmak için işçiler greyder desteği ile şerit açtı. Açılan şeritten ilerleyen arazözler ile alevlere müdahale edildi. Kızılçam türünden ağaçların olduğu 5 dekarlık bir alanda yangın söndürüldü. Söndürme çalışmalarına Çalcı Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlarda katıldığı bilgisine ulaşıldı.

İŞTE YANGINDAN FOTOĞRAFLAR

Nallıhan gözetleme kulesi büyük faciayı önledi Nallıhan gözetleme kulesi büyük faciayı önledi Nallıhan gözetleme kulesi büyük faciayı önledi Nallıhan gözetleme kulesi büyük faciayı önledi

Hediye sipariş alışveriş ankara

 

 

Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.