DOLAR

32,4109$% 0.12

EURO

34,8500% -0.18

STERLİN

41,3479£% -0.02

GRAM ALTIN

2.389,81%0,32

ÇEYREK ALTIN

3.891,00%-2,54

BİTCOİN

2253951฿%0.44454

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

Milli Eğitim Bakanlığından Filistinli çocuklara ‘oyun sandıkları’

Ulusal Eğitim Bakanlığının okul öncesi eğitime erişemeyen çocuklar için tasarladığı “Benim Oyun Sandığım” seti, bu kere Filistinli çocuklar için yola çıktı. Çocukların tüm gelişim alanlarını destekleyecek nitelikte hazırlanan oyun sandıklarının içinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Filistinli çocuklara bildirisi da yer alıyor.
Ulusal Eğitim Bakanlığının okul öncesi eğitime erişemeyen çocuklara konutlarında ulaşmak için hazırladığı “Benim Oyun Sandığım” eğitim seti, bu kere Filistinli çocuklar için yola çıktı.
Sandıkların içinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Filistinli çocuklara bildirisi da yer alıyor. Oyun sandıklarının yüklendiği tırlar, Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un katıldığı merasimle Ankara’dan uğurlandı.

“Türk milleti olarak bizler uzakta değil, çabucak yanı başınızdayız”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, oyun sandıklarının ulaşacağı Filistinli çocuklara hitap ettiği iletisinde, “Türk milleti olarak bizler uzakta değil, çabucak yanı başınızdayız.


Oyun oynamaktan, hayal kurmaktan, hayallerin için çaba etmekten lütfen vazgeçme! Zulmün karanlığı ne kadar koyu olursa olsun, şafağın aydınlığına karşı duramaz. Sokaklarda özgürce koşturacağın, gökyüzüne korkusuzca bakacağın günler kesinlikle gelecek.

Doğan gün umuttur çocuğum, yüzünü güneşe dön. Aklımızdasın, gönlümüzdesin, dualarımızdasın. Sevgiyle gözlerinden öpüyorum” tabirlerini kullandı.

“İstedik ki Filistinli çocuklarımız da bu oyun sandıklarından yararlansın”
Filistinli çocuklara gönderilen oyun sandıklarını taşıyan tırları yolcu etmeden evvel bir açıklama yapan Bakan Selçuk, “Geçtiğimiz günlerde Filistin’de yaşananlar hepimizi derin acılara boğdu, çok üzüldük.


Çocukların hayatını yitirdiğini görmek, yetim kaldığını bilmek nitekim çok üzücü. Filistin sorunu elbette tüm İslam aleminin, tüm insanlığın sorunu ve kanayan bir yarası.

Hepimiz Filistinli kardeşlerimiz için elimizden geleni yapmalı ve çocuklar için daha fazla neler yapabileceğimiz konusunda hassas olmalıyız. Biz Ulusal Eğitim Bakanlığı olarak Türkiye’deki çocuklarımıza oyun sandıkları göndererek onların eğitimine katkıda bulunuyoruz.

İstedik ki Filistinli çocuklarımız da bu oyun sandıklarından yararlansın. Biz Filistinli çocuklarımıza ne gönderelim diye düşündüğümüzde aklımıza birinci oyun sandıklarımız geldi” tabirlerini kullandı.

“Savaş maalesef en çok çocukları etkiliyor”
Savaşların en çok çocukları etkilediğini ve yıprattığını vurgulayan Bakan Selçuk, “Aklımızla ve yüreğimizle Filistinli çocuklarımızın yanındayız elbette.


Savaş maalesef en çok çocukları etkiliyor.

Hiçbir sorumluluğu olmayan, ne olup bittiğinin farkında olmayan çocuklar ne yazık ki çok zorlanıyorlar ve savaşın kalıcı tesirlerine maruz kalıyorlar. Bu durum elbette ki vicdanlarımızı kanatıyor, vicdanlarımızı rahatsız ediyor ve şöyle bir soru ile karşı karşıya bırakıyor bizi; ‘peki biz bu çocuklar için ne yapabiliriz?’ Bu sorunun karşılığına baktığımızda da Ulusal Eğitim Bakanlığı olarak eğitimin içerisinden bir şey yapmayı arzuluyoruz ve kurallar oluştukça Filistin’deki çocuklarımız için de daha fazla işler ve projeler yapmayı elbette hedefliyoruz.

Olağan ki bu dünyadaki tüm çocuklar için geçerli, onlar için dünyayı nasıl güzelleştirebiliriz sorusunun peşindeyiz” diye konuştu.

“Filistin’de yaşayan çocukların düzgün kurallarda eğitim almasını bir nebze de olsa desteklemek için ‘Benim Oyun Sandığım’ setini gönderiyoruz”
Ulusal Eğitim Bakanı Selçuk, oyun sandıklarının Filistinli çocuklara Türkiye Cumhuriyeti’nin sevgilerini iletmede vesile kılındığını belirterek kelamlarını şöyle sürdürdü:
“Biz, bu oyun sandıkları ile Filistin’deki yavrularımıza dualarımızı, sevgimizi, hoş günlerin bir gün geleceğine dair inancımızı, silah ve bomba seslerine inat umudumuzu gönderiyoruz.Onları desteklemek, onlar için elimizden geleni yapmak; savaşın son bulduğu, zulmün olmadığı, berbatlıktan birinci evvel çocukların korunduğu bir dünya için etik pahaları eğitim sistemimizin temeline yerleştiriyoruz. Yeni kuşakların daha güçlü bir vicdana sahip olacağını ve bu günlerin geri gelmemesi için çalışacaklarını biliyorum.”

“Benim Oyun Sandığım” eğitim seti okul öncesindeki çocukların tüm gelişim alanlarını destekliyor
Ders Aletleri İmal Merkezi tarafından üretilen setlerde çocukların tüm gelişim alanlarını destekleyecek nitelikte hazırlanmış 31 başka malzeme, 52 farklı eser yer alıyor.


Ahşap oyun sandığında Bir Şeyden Çok Şey kitabı, boya seti, büyüteç, dama taşları, geçmeli ünite küpler, geometri tahtası ve lastikleri, kale yapı blokları, kırtasiye seti, ksilofon, oyun halısı, eşleştirme kartları, oyun hamuru, oyuncaklar üzere malzemeler bulunuyor.
Filistinli bin aileye ulaştırılacak “Benim Oyun Sandığım” eğitim seti için gereçlerin emelini ve nasıl kullanılacağını açıklayan, çocuk gelişimi konusunda aileleri bilgilendiren bir de rehber hazırlandı.

Arapça’ya çevrilen rehber de sandıkların içine eklendi.

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Özel Buca Radikal Anadolu Lisesinde mezuniyet heyecanı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI
NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI