Mescid-i Haram’da 4 bin mermer parçası değiştirildi

Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi İşleri Genel Başkanlığı, Mescid-i Haram’da onarım süreçleri kapsamında 4 bin mermer kesiminin değiştirildiğini …

Hediye sipariş alışveriş ankara
02.12.2020
A+
A-


Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi İşleri Genel Başkanlığı, Mescid-i Haram’da onarım süreçleri kapsamında 4 bin mermer kesiminin değiştirildiğini duyurdu.

Suudi Arabistan’nın Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi İşleri Genel Başkanlığı korona virüs salgını nedeniyle hac ve umre ziyaretlerinin askıya alındığı periyotta onarım çalışmaları kapsamında Mescid-i Haram’da 4 bin mermer kesimi değiştirildiğini açıkladı. Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi İşleri Genel Başkanlığı’nın Projeler Genel Yönetimi Yöneticisi Ammar bin Mohammed Al-Ahmadi, “Farklı alanlarda en az 4 bin mermer kesimi değiştirdik. Toplam bin 849 metrekare alanı mermer ile kapladık. Mescid-i Haram’ın onarımı için en az 15 inşaat mühendisi katkı sağladı. Mermerlerin modülleri büyük ihtimam ile seçildi. Sağlam olması için 3 santim genişliğinde olan mermer modüllerini tercih ettik” dedi.

Al-Ahmadi, Mescid-i Haram’da yapılan onarım yalnızca mermer kesimlerin değiştirme süreçleri değil bütün alanlar gözden geçirilip gerekli bakımlar yapıldığını da vurguladı.

Hediye sipariş alışveriş ankara
Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.