Marmara’daki hayalet gemiler kaldırıldı

Pendik kıyısında yıllardır manzara ve etraf kirliliğine sebep olan denize giren çocuklara tehlike oluşturan hurda gemiler kaldırıldı. Gemiler …

Hediye sipariş alışveriş ankara
01.03.2021
A+
A-

Pendik kıyısında yıllardır manzara ve etraf kirliliğine sebep olan denize giren çocuklara tehlike oluşturan hurda gemiler kaldırıldı. Gemiler, Tuzla Liman Başkanlığı tarafından kaldırılırken, mevzu ile ilgili ağır gayret gösteren Pendik Belediye Lideri Ahmet Cin, “Vatandaşın şikayeti had safhadaydı. Teşebbüslerimiz sonuç verdi. Tuzla liman başkanlığı tarafından gemiler kaldırılarak kıyımız temizlendi” dedi.

Pendik kıyısı birçok yarı batık halde bulunan hacizli ve başıboş hurda gemilerden temizlendi. Belediye Lideri Ahmet Cin’in ağır çabalarıyla gemiler mahkeme kararıyla kıyıdan kaldırıldı. Gemilerin kaldırılmasıyla etraf kirliliğinin önüne geçilmiş olundu. Yaz aylarında denize giren çocuklar gemiden atlayarak canlarını tehlikeye de atıyordu. Denizi de kirleten hurda gemilerin kaldırılmasıyla kıyıda yürüyüş yapan Pendikliler de rahat bir nefes aldı.

“Vatandaşın şikayeti had safhadaydı temizlendi”

Hususla ilgili konuşan Lider Ahmet Cin, “2005 yılından beri maalesef burada sahipsiz ve uygunsuz olan birçok gemi vardı. Bu gemiler hem manzara kirliliğiyle ilgili hem de can ve mal güvenliğiyle ilgili önemli telaşlar oluşturuyordu. Tuzla Liman Başkanlığımız, Pendik Belediyesi olarak birtakım teşebbüslerimiz olmuştu. Ve şu anda sonuç alındı. Gerçekten tehlike arz eden bir durumdu. Fırtınalarda gemiler batmıştı. Bu gemiler de nitekim buranın deniz ulaşımıyla ilgili tehlike arz ediyordu. Birtakım kanunsuz işlerin süreçlerin de yapıldığını maalesef görüyorduk bir türlü tahlil bulunamıyordu. Artık hamdolsun bu sıkıntı çözülmüş oldu. Hem etraf açısından, etraf manzaraları açısından hem de imaj kirliliği açısından can, mal ve emniyet açısından da bir sorun giderilmiş oldu” dedi.

Pendik Amatör Denizcileri Derneği Lideri Hulusi Ketenci, “Pendikli olarak yaklaşık 20 yıldır bu bölgede ikamet etmekteyiz. Denizde insanın, halkın iç içe gelmesi ve bu keşmekeşliğin ortadan kaldırılması ismine başta Sayın Belediye Liderimizin uğraşları daha sonra liman liderimiz Burhan Bey’in gayretleriyle birlikte yasal sürecin sonlanmasıyla birlikte buradaki gemiler ortadan kalktı” formunda konuştu.

Yaşar Hipar isimli vatandaş ise, “Gemiler kalktı çok hoş oldu. Görünümümüz düzeldi. Sağ olsun belediye liderimizin sayesinde bir rahat bir nefes aldık yani” sözlerini kullandı.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.