Mansur Yavaş’ın duyurduğu proje iptal edildi

Mansur Yavaş'ın duyurduğu proje iptal edildi
Hediye sipariş alışveriş ankara

Mansur Yavaş’ın duyurduğu Hasanoğlan Köy Enstitüsü restore projesini Milli Eğitim Bakanlığı iptal etti.

Ankara’nın Elmadağ ilçesinde bulunan Hasanoğlan Köy Enstitüsü’nün restore etme projesini kimin yapacağı nasıl yapacağı belirsizliğini koruyor.

“Köy Enstitülerinin Kuruluş Günü” olarak kutlanan 17 Nisan 2021 tarihinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın sosyal medya hesaplarından başlandığını duyurduğu restorasyon proje çalışmaları, ihaleye çıkılacağı süreçte Milli Eğitim Bakanlığının yetki işlemini iptal etmesiyle durduruldu.

Bakanlık, yetki işleminin durdurulmasına gerekçe olarak “Bakanlığa tahsisli ve/veya Bakanlık kullanımda olan tescilli ve korunması gereken binalara ilişkin rölöve, restitüsyon ve restorasyon proje iş ve işlemlerinin Bakanlıkça planlanmasının, koordinasyonunun ve yürütülmesinin daha uygun olacağını” gösterdi.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Restorasyon süreci

Ankara Büyükşehir Belediyesi, uzun yıllar atıl durumda kalan Hasanoğlan Köy Enstitüsü’nde müzik okulu, amfi tiyatro, müze yapıları, hamam ve ahşap atölyesinden oluşan yerleşkeyi restore etmek ve çevre düzenlemesini gerçekleştirmek için Milli Eğitim Bakanlığına 2020 yılının Eylül ayında yazı yazmıştı. Kasım 2020’de bakanlığın ‘’uygun’’ görüşü vermesinin ardından Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi Mart 2021’de restorasyonu onaylanmıştı.

Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.