DOLAR

31,1336$% 0.09

EURO

33,8351% 0.08

STERLİN

39,4901£% -0.01

GRAM ALTIN

2.033,58%0,09

ÇEYREK ALTIN

3.453,00%0,09

BİTCOİN

1758878฿%9.77626

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

Mansur Yavaş’a hodri meydan dedi

AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, Ülke TV’de Eda Özdemir’in sunduğu Başkanlar Konuşuyor programında soruları yanıtladı. Özcan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: 

(AK Parti’nin üye sayısı) Ankara’da şu anda seçmenin yüzde 20’sini geçerek yeni bir rekora imza attık. Bir yandan anketler yayımlanıyor kamuoyunda. Aynı zamanda yalan ve algı çalışmaları görüyoruz. En büyük anket vatandaşımız, sahadır. Esnafımız, kadınlarımızın görüşleridir. En büyük anketi ve geri dönüşleri üyelik sayılarımızla alıyoruz. 2021’de 83 bin yeni üye girişimiz olmuş. Şu anda da 786 bin üyemiz var. Bu diğer partilerin tüm ülkedeki üye sayılarını bile geçiyor. 

(Z Kuşağıyla ilgili çalışmalarınız var mı?) Üyelik çalışmalarımızda 83 bin üyenin yüzde 27’lik bölümü yeni oy verecek arkadaşlarımız. Kalıplaştırmaya ve bir yere evirmeye çalışıyorlar gençliği. Kendi çocuklarımıza Z Kuşağı dedirttirmeyin. Bizim gençlerimiz Anadolu gençliği ve Müslüman gençler. Ve son harf olmaz. Olursa Elif Gençliği olur, alfabenin ilk harfi. Dünyada yeni dünya düzeni kuruluyor. İnsanları ve gençleri evirmeye çalışan, hayırlı olmayan düşüncelerin yönlendirmeleri olarak görüyorum. 

Gençlerimizle hep bir aradayız. 15-20 yıl önce telefon bile yoktu. Şu an PS4’lerde 5’lerde oyun oynuyorlar. Gençlerimizle biraz konuşup ilgilendiğimiz zaman onlar da hak veriyorlar. Çünkü eski Türkiye’yi bilmiyorlar. Biz gençlerimizi anlamaya çalışıyoruz, gençlerimiz de bizi anlamaya çalıştığı zaman sorunlar çözülüyor. 

ANKARA’DA ULAŞIM KRİZİ

Kriz göz göre göre oldu. Aslında Ankara’da çok daha büyük krizler var da hep gündem İstanbul oluyor. Aslında buradaki belediye başkanının beceriksizliği hep gündeme geliyor ama Ankara’da şöyle bir durum var: Belediye Başkanı’nın vadettiği çok şey var. Bütün mahallelere kadınlar ve çocuklar için kreş yapacağım diyordu. Şu ana kadar sadece 3 tane yaptı. Metroyla ilgili vaatleri vardı. Daha bir kilometre bile metro yapılmadı. Hizmet denen bir şey yok. 

Şu an Ankara ulaşımda en pahalı şehir. Sandık geldiği zaman vatandaş senin karnende bunları tutar. 

Bu zam nasıl geldi? 14 Ocak Cuma günü Cumhur İttifakı esnafa desteği artıralım demiş. Belediye Başkanı 18 Ocak’ta veto ediyor. Sırf onlar yaptı olmasın diye. 

Esnaflarımıza eylem yapın dediler. Büyükşehrin önüne gelin dediler. Büyükşehrin önünde kendilerine eylem yaptırttılar. Akabinde Mansur Yavaş video çekti. Esnaflar artan maliyetlerden dolayı yükü kaldıramıyor, onun için yarın çalışamayacaklar, yarın işe özel arabanızla gidin diye video paylaşıyor kendi sosyal medya hesabında. Akabinde baktı ki toplum hemen karşı geldi. Ertesi gün hastane randevusu olan hastaneye yetişemedi, sınavı olan çocuklar sınava yetişemedi. Kaos oldu. Ankara’da bunu yaparak neyi amaçlıyorsunuz? Bir gün sonra baktı oyun tutmadı. Tekrar dedi ki biz esnafımızla görüşüyoruz, yarın bir sıkını olmayacak. Sonra toplanıp zam yaptılar. Asıl amaç otobosçüyü, dolmuşçuyu gösterip kendi egosunu tatmin etmekti. 

“ZAMLARI GERİ ALIN”

Sayın Yavaş’ın yaptığı oyunları vatandaş gördü, biz de gördük ve bozduk. Artık bu zammı geri alın. Ücretsiz aktarmayı bozmasın. 

“ANKARA’DA TARİHİN EN BÜYÜK KADROLAŞMASI VAR”

3 yılda 11 bin yandaşlarını işe aldılar. Bir büyükşehir belediyesinin 3 yılda 11 bin kişiyi işe alması cumhuriyet tarihinin en büyük kadrolaşmasıdır. 3 bin kişiyi fazla kadrolaşmadan dolayı çıkardıklarını söylediler. O zaman neden 11 bin kişiyi işe alıyorsunuz? 

Şu anda Yenimahalle Belediyesi, İstanbul’daki PR’ını yapıyor. Çankaya Belediye Başkanı’nın büyükşehir belediye başkanı olma niyeti var. Sayın Yavaş’ı bir şekilde yiyecekler ama şu an bir şey diyemiyorlar. 

Şu anda büyükşehirde ne yazık ki oturmuş bir sistem yok. CHP belediyeciliğinin tezahürünü görüyoruz. 

MANSUR YAVAŞ’A HODRİMEYDAN 

Gel, 2 saat oturalım Ankara’yı konuşalım. İkimiz de Ankaralıyız. Ankara’da bizler ne yapmışız, onlar ne yapmışlar? Hükümet olarak bizler neler yapıyoruz, vatandaşımız da bunu takdir etsin. 

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Keçiören’de huzurevinde moral eğlencesi

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI
NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI