DOLAR

31,2180$% -0.07

EURO

33,8139% -0.2

STERLİN

39,4762£% -0.23

GRAM ALTIN

2.052,62%0,00

ÇEYREK ALTIN

3.453,00%0,14

BİTCOİN

1931247฿%3.08933

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

Mansur Yavaş 150 yeni itfaiye memuruyla buluştu

Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş, vazifesine başlayan 150 yeni itfaiye memuru ile bir ortaya geldi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanlığı Hizmet İçi Eğitim Şube Müdürlüğünce memur hazırlayıcı eğitim imtihanına tabi tutulan 150 yeni itfaiye memuru, artık de Sıhhat İşleri Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen “Temel İş Sıhhati ve Güvenliği” eğitimine katıldı. Eğitim programına katılan Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş, itfaiye memurlarına muvaffakiyetler dileyerek, “Öncelikle hepinize iyi olsun diyorum. Pahalı mesai arkadaşlarım birtakım meslekler vardır emeği hiçbir değer, fedakârlığı ise hiçbir karşılık beklemeden yapılır. Polislik, askerlik, itfaiyecilik üzere. Bu mesleğe sahip şahısların memnunluk ve güç kaynağı dünyevi olgular değil gönülden duyulan itimat, gözlerdeki umut ve lisanlardaki dualardır. İşte tam bu noktada Türkiye’nin en tecrübeli ve en faal meslek teşkilatlarından olan Ankara İtfaiyesine ve Ankara Büyükşehir Belediyesi ailemize hepiniz beğenilen geldiniz. Ankara İtfaiyesi ülkemizin en tecrübeli ve uzman teşkilatlarından birisidir. Sizin üzere genç arkadaşlarımızın da ortamıza katılmasıyla Türkiye’ye örnek olmaya devam edeceğimize yürekten inanıyorum. Yapacağınız büyük fedakârlıklarla hem can kurtarmanın sevincini yaşarken hem de bütün Türkiye’nin sevgisini ve duasını kazanacaksınız. Bizler de uzun yıllardır ihmal edilmiş Ankara İtfaiyesi teşkilatımız için araç gereç ve ekipmanımızı yenilemeye devam edeceğiz” dedi.

Lider Yavaş, iş sıhhati ve güvenliği konusunda da yeni itfaiye memurlarına şu tavsiyelerde bulundu:

“Yangının kendisi sıcak ancak ismi soğuk. Zira yangına müdahale etmek demek bir can tehlikesi demek. Öncelikle kendi canınızı kesinlikle dikkate alacaksınız. Zira siz kendi canınızı koruyamazsanız sizden kurtarılmayı bekleyen insanları da kurtaramazsınız. Bunun için öncelikle kendi güvenliğinizi sağlayacak ekipman olsun, eğitimler olsun bunlarla daima olarak sizleri destekleyeceğiz. Kazasız belasız, yaralanma olmayacak bir biçimde onurunuzla ve gurur duyarak emekli olacağınız bir vazife diliyor, iyi olsun dileklerimizle ortamıza beğenilen geldiniz diyoruz.”

İş güvenliği eğitimi hem teorik hem de uygulamalı olarak verilecek

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Baki Kerimoğlu ise, “Teşkilatımız işçi ve araç gereç bakımından kâfi seviyede değildi. Gerekli tespitler yapıldı. Hem işçi hem araç konusunda teşkilatımızı güçlendirmeye çalışıyor ve Ankara’nın bütününe hizmet edecek biçimde gerekli teknolojik, fiziki ve insan gücüne sahip olması konusunda çalışmalarımızı yürütüyoruz” dedi.

Eğitimlerin hem teorik hem de alanda uygulamalı olarak sürdürüldüğünü söyleyen İtfaiye Daire Lideri Salih Kurumlu da şu açıklamalarda bulundu:

“İtfaiye Daire Başkanlığımıza almış olduğumuz 150 işçi için bugün prestijiyle eğitimlerimiz başladı. Birinci evvel mevzuat gereği iş sıhhati ve güvenliği eğitimleri Sıhhat İşleri Daire Başkanlığı tarafından verilmektedir. Çok tehlikeli hizmetler sınıfında olduğumuz için bu türlü başlamak durumdayız. 3 haftalık bir eğitim programı hazırladık. Bu eğitimler dahilinde yanma, yangın, inançlı sürüş teknikleri, yüksek açı kurtarma ekipmanları kullanımı üzere birçok başlık altında eğitimlerimiz var. 3 hafta içerisinde bunları verdikten sonra alanda tekrar devamı olacak. 2-3 ay içerisinde de arkadaşlarımızı bölgelerine dağıtacağız.”

Ankara Büyükşehir Belediyesi İş Sıhhati Güvenliği Şube Müdürü Mustafa Can ise şu bilgileri paylaştı:

“Sadece Ankara vilayetinde değil bütün ülkemizde doğal afet, yangın, sel ve en az olaylara müdahale etmek için 7/24 aslına nazaran çalışmaktayız. Yeni itfaiye erlerinin senaryolu ve teorik eğitimlerle birlikte karşılaşabileceği riskleri daha evvel senaryolu olarak işledik. Bugün burada iş sıhhati güvenliğiyle ilgili temel eğitimleri tamamlamasına müteakip arkadaşlarımız alanda çalışmalarına devam edecek. Temel olarak ayrıyeten trafikte olaylara daha süratli müdahale edebilmesi için ileri sürüş teknikleri, kimyasal olaylara müdahale, hayvan davranışları ve karşılaştıkları olaylarla ilgili temel eğitimlerini de tamamlayarak arkadaşlarımızı alana uğurladık.”

“İtfaiyecilik mesleği benim çocukluk aşkımdı”

Vazifeye başlamanın heyecanını yaşayan yeni itfaiye memurlarından Mesut Yardımcı, “İtfaiyecilik mesleği benim çocukluk aşkımdı. Bu mesleğe gönül verdik. Elimizden geleni Ankara halkı için, ülkemiz için yapacağız. Eğitim alıyoruz, kendimizi geliştiriyoruz. Daha donanımlı mesleğe başlayacağımıza inanıyorum” dedi.

Sultan Arife Eker, “Uşak’tan Ankara İtfaiyesine atandım. Daha çok canlıya yardımcı olabilmek için bu mesleği seçtim. Bayanların da bu alanda ne kadar fazla çalıştığını göstermek istiyorum. İşimizle ilgili eğitimler alıyoruz. İşimizi yapabiliyor olmak bizim için gurur verici. Heyecanlı ve mutluyuz” diye konuştu.

Selinay Aslan ise, “İzmir’den geliyorum. Hem lise hem itfaiyecilik ön lisans mezunuyum. Toplamda 6 yıllık itfaiyecilik eğitimim var. Bir bayan olarak bu teşkilatın içinde bulunmaktan gurur duyuyorum. Eğitim sürecimiz başladı. Ankara İtfaiyesi ailesine dahil olduğum için çok mutluyum” dedi.

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Ankara’da uyuşturucu operasyonu

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI
NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI