DOLAR

28,9919$% 0.23

EURO

31,2252% -0.16

STERLİN

36,3918£% -0.22

GRAM ALTIN

1.866,38%-1,07

ÇEYREK ALTIN

3.135,00%-0,31

BİTCOİN

1262634฿%-0.58585

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörlüğü’nden asılsız haberlerle ilgili açıklama


Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörlüğü tarafından kimi basın yayın organlarında üniversiteyi karalamaya yönelik yapılan haberlerle ilgili açıklamalarda bulunuldu.

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Manisa Celal Bayar Üniversitesi hakkında bir yayın kuruluşunda çıkan haber ile ilgili kamuoyunu yanlışsız bilgilendirme gereği duyulmuştur. Manisa Celal Bayar Üniversitesi idaresi, misyona geldiği birinci günden itibaren, akademik ve idari takımlara ait tüm atamalarda ve görevlendirmelerde, ehliyet ve liyakat temelini gözetmeye azami itina göstermiştir. Bu prensipten taviz verilmesi, hiçbir şartta mümkün ve kelam konusu değildir. Manisa Celal Bayar Üniversitesi’nde, her türlü akademik atama, görevlendirme ve misyonda yükselme, yürüklükte bulunan yeni yönetmelikler, adap ve asıllar ve imtihanlar çerçevesinde gerçekleştirilmekte olup, diğer hiçbir saik dikkate alınmamaktadır. Tüm dünyada yaşanan Covid-19 salgını, günlük yaşantımızda birçok pratiği derinden sarstığı üzere, yükseköğretimde de pek çok yeni uygulamanın hayatımıza girmesine sebep olmuştur. Uzaktan eğitim-öğretim, dijital dönüşüm, uzaktan eğitim gereci hazırlıkları, çevrim içi dayanak hizmetleri üzere alanlar yükseköğretimde öncelikli gereksinimler haline gelmiş ve bu alanlardaki bilgi birikimi ile kabiliyetler, üniversite çalışanında aranan temel özellikler olarak ön plana çıkmıştır” denildi.

Manisa Celal Bayar Üniversitesi üst idaresinin, atamalarda ve görevlendirmelerde, bir şahsa birden fazla misyon verilmesini prensip olarak benimsenmediğini ve kelamı edilen öncelikli alanlarda yetişmiş ve ehil insan kaynağına duyulan çabuk muhtaçlık nedeniyle, uzaktan eğitim-öğretim sürecinin muvaffakiyetle yönetilmesinde tıpkı bireyleri görevlendirme yoluna gidebildiğine vurgu yapılan açıklamada, “Manisa Celal Bayar Üniversitesi idaresi, habere husus olan görevlendirmelere ait vazife dönem sürecinin ve yeni görevlendirmelerin gerçekleştirilmesi noktasında gerekli çalışmaları tamamlamış ve hiçbir akademik/idari süreç kesintiye uğramaksızın misyonların devredilmesi için halihazırda bir takvim planlamıştır. Manisa ilinin yegane üniversitesi olma ayrıcalığını yaşayan Manisa Celal Bayar Üniversitesi, halkla bütünleşme ve üniversite-sanayi iş birliğinin sağlanması noktasında yaptığı çalışmalar ve yürüttüğü projeler, öğrencilerinin toplumsal, kültürel ve bilimsel gelişimine yaptığı yatırımlar, global pandemi sürecinde uzaktan eğitim-öğretim uygulamalarında yakaladığı emsalsiz muvaffakiyetler ve bu mevzuda Türkiye’de öncü bir yükseköğretim kurumu olması, Hafsa Sultan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hayata geçirilen iyileştirmeler ve yenilikler ile isminden gururla kelam ettiren bir idare çizgisi ortaya koymaktadır” sözleri kullanıldı.

“İnsan odaklı idare anlayışı

Yapılan açıklama şöyle tamamlandı: “Manisa Celal Bayar Üniversitesi, öğrencilerinin, çalışanlarının, yöneticilerinin ve tüm başka paydaşlarının hak ve hukukunu gözeterek, üniversal etik ve ahlak unsurlarına sadık biçimde, üniversiteyi daha ileriye taşımaya kararlı ve bu yolda emin adımlarla yürümektedir. İnsan odaklı bir idare anlayışı sürdüren ve kurum aidiyetini her daim ön planda tutan Manisa Celal Bayar Üniversitesi’nin özverili çalışanları ve idaresi hakkında, kimi toplumsal medya platformlarında ve öbür medya organlarında yer alan haberlerin gerçeği yansıtmadığını, temelsiz isnatların kurumun saygınlığı, prestiji ve kamu vicdanı ile bağdaşmadığını siz pahalı kamuoyunun bilgisine sunarız.”

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Jandarmadan terör propagansı yapanlara operasyon

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI
NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI