Mamak’ta e-imar dönemi başladı

Mamak Belediyesi Bilgi Süreç Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen E-İmar İdare Sistemi ile vatandaşlar, artık belediyeye gelmeden kurumun web …

Hediye sipariş alışveriş ankara
28.09.2021
A+
A-

Mamak Belediyesi Bilgi Süreç Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen E-İmar İdare Sistemi ile vatandaşlar, artık belediyeye gelmeden kurumun web sitesinden imar müracaatlarını ve takibini çarçabuk yapabilecek.
Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kongre Merkezi’nde E-İmar İdare Sistemi’nin tanıtımını gerçekleştiren Mamak Belediye Lider Yardımcısı Abdurrahman Keleş, E-İmar İdare Sistemi ile hem vakit kaybının hem de israfın önüne geçtiklerini söyledi.

472 bin TL tasarruf sağlandı
E-İmar İdare Sistemi’nin çağın gerekliliklerini karşılayan bir çalışma olduğunu söz eden Mamak Belediye Lider Yardımcısı Abdurrahman Keleş, “Vatandaşlarımızın, imar durum dokümanından yol makus dokümanına, taban etüd raporundan, mimari proje ve eki başka projelere kadar birçok alana elektronik imza ile müracaat yapabileceği bir dijital ortam sağlayan sistemimiz tıpkı vakitte bakanlıklara ilişkin sistemlere de entegre olabiliyor.


Karekod ve doğrulama kodu ile evrakın güvenliği sağlanan sistem kağıt israfını büsbütün ortadan kaldırıyor.

Nisan ayından bugüne kadar 4 bin 750 vatandaşımız kuruma gelmeden süreçlerini gerçekleştirdi. Böylece vatandaşlar hem ulaşım masrafından hem de vakit kaybından büyük tasarruf yapmış oldular.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Bunun yanı sıra 52 bin adet kağıt israfının önüne geçildi ve 27 bin metre proje çıktısının alınmasına gerek kalmadı.

Harcanan vakit, kırtasiye ulaşım ve işçi masrafları dikkate alındığında 472 bin TL tasarruf sağlandı” açıklamasında bulundu.


Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.