Mamak’ta 33 çeşit bitkinin ata tohumları toprakla buluştu

Ankara Mamak Belediyesi tarafından, kavun, karpuz, bal kabağı, domates, isot biberi, fesleğen üzere 33 çeşit bitkinin cet tohumları toprakla …

Hediye sipariş alışveriş ankara
28.05.2021
A+
A-

Ankara Mamak Belediyesi tarafından, kavun, karpuz, bal kabağı, domates, isot biberi, fesleğen üzere 33 çeşit bitkinin cet tohumları toprakla buluşturuldu.
Mamak Belediyesi Bayan Kooperatifi aracılığı ile Türkiye’nin tüm bölgelerin den getirilen ve Mamak Belediyesi seralarında yetiştirilen Kavun, karpuz, bal kabağı, domates, isot biberi, fesleğen üzere 33 çeşit bitkinin cet tohumları Mamak Belediyesi’nin Gökçeyurt’ta bulunan meyve ve zerzevat bahçelerinde ekildi.

Misyona geldikleri günden itibaren toprak ve tarım projelerine büyük kıymet verdiklerinin altını çizen Mamak Belediye Lideri Murat Köse, üretilebilir yerli ve ulusal tohumları çoğaltıp tarıma katkı sağlamayı hedeflediklerini kaydetti.
Köse, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ısrarla üzerinde durduğu ‘Türk Tarımını Güçlendirme’ ve ‘Ata Tohumu Yetiştirme’ projesine bizler de ülkemizin tüm bölgelerinden getirdiğimiz klasik cet tohumlarımızı tekrar üretip çoğaltarak, katkı sağlıyoruz.

Yerli tohumlarımızın yavaş yavaş yok olduğu günümüzde yerli ve ulusal tohumlarımızı çoğaltarak üreticimize ulaştırmak istiyoruz.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Tarım ve hayvancılık ekonomimize ve geleceğimize istikamet verecek.

Atılan her adımla ülkemiz yeşillenecek” tabirlerini kullandı.


Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.