Mamak Belediyesi’nden arıcılara destek

Mamak Belediyesi, arıcılığı yaygınlaştırmak ve bayan istihdamını artırma projesi kapsamında arıcılara arı kovanı dağıtacak. Mamak Belediyesi …

Hediye sipariş alışveriş ankara
17.10.2021
A+
A-

Mamak Belediyesi, arıcılığı yaygınlaştırmak ve bayan istihdamını artırma projesi kapsamında arıcılara arı kovanı dağıtacak.
Mamak Belediyesi iklim ve bitki örtüsü bakımından arıcılığa epeyce elverişli olan Gökçeyurt’ta üreticilere arı kovanı dağıtacak.
Arıcılığı yaygınlaştırmak, bayan istihdamını artırmak ve tüketicilerin sağlıklı bala ulaşması amaçlanan proje hem yerli üretime hem de ilçe iktisadına katkı sunacak. Arı kovanları 18 Ekim Pazartesi günü saat 15.00’te Gökçeyurt’ta bulunan Mamak Belediyesi Lavanta Bahçesi’nde dağıtılacak.

“Arıcılıkta kelam sahibi ilçe haline geleceğiz”
Doğal istikrar için arılara ve hasebiyle arıcılığa gereksinim olduğunu belirten Mamak Belediye Lideri Murat Köse, “Arıcılık projesi ile hem bölgemizde hem ülkemizde Mamak’ın üretimdeki hissesinin arttırılması, Mamak’ın bu mevzuda kelam sahibi olmasının sağlanması, iş gücünün alternatif ziraî gelir faaliyetlerine yönlendirilmesi ve buna bağlı olarak da üreticilerimize ekonomik katkı sağlanmasını amaçlıyoruz” değerlendirmesinde bulundu.
Hediye sipariş alışveriş ankara
Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir.  Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.