Londra’dan gelen yolculara PCR testi

Korona virüs’ün mutasyona uğradığı tespit edilen İngiltere’ye uçuşların durdurulmasının akabinde son uçak İstanbul’a geldi. Londra’dan İstanbul …

Hediye sipariş alışveriş ankara
21.12.2020
A+
A-


Korona virüs’ün mutasyona uğradığı tespit edilen İngiltere’ye uçuşların durdurulmasının akabinde son uçak İstanbul’a geldi. Londra’dan İstanbul’a gelen Kabin grubu dahil 125 bireye İstanbul Havalimanı’nda PCR testi yapıldı. Adres ve bağlantı bilgileri alınan yolcular konutlarına karantinada kalacak.

Korona virüsün mutasyona uğramasıyla İngiltere’de bulaş suratının arttığı artmasından ötürü İngiltere, Danimarka, Hollanda ve Güney Afrika’dan Türkiye’ye yapılan uçuş seferleri süreksiz durdurma kararı alındı. Karar üzerine bir açıklama yapan Sıhhat Bakanı Dr. Fahrettin Koca “İngiltere kaynaklı mutasyon riski üzerine alınan önlemler kapsamında hala yolda olan uçuşlar için tüm yolculara test yapılacak ve karantina kuralları uygulanacaktır. Önlemler tam uyumla yürütülmektedir” ihtarında bulundu.

İstanbul Havalimanı’nda PCR testi yapıldı

Bakan Koca’nın açıklaması üzerine Türk Hava Yolları’na ilişkin uçakla Londra’dan İstanbul’a gelen ortalarında kabin gruplarının de bulunduğu 125 yolcu İstanbul Havalimanı’nda koronavirüs önlemleri uygulandı. Sıhhat takımları tarafından uçakta bağlantı ve adres bilgileri alınan yolcular daha sonra havalimanı içerisinde bulunan PCR testi alanına götürüldü. Burada yolculardan boğaz ve burundan sürüntüleri alındı. Londra’dan İstanbul’a gelen yolcuların konutlarında karantina altında olacakları ve filyasyon grupları tarafından takip altında tutulacakları öğrenildi.

Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.