DOLAR

32,8455$% -0.18

EURO

35,6944% -0.54

STERLİN

42,4396£% -0.31

GRAM ALTIN

2.539,90%0,21

ÇEYREK ALTIN

4.173,00%0,19

BİTCOİN

2169618฿%-2.00358

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

Köylere Hizmet Götürme Birliğinin son toplantısı

muhtar6360 sayılı Büyükşehir Belediyesi yasası ile birlikte kapanan Nallıhan Kaymakamlığı Köylerine Hizmet Götürme Birliği son toplantısını yaptı.Toplantıda Birlik faaliyetlerinin yanı sıra ilçemizde yapılacak Büyükşehir Belediyesi çalışmaları hakkında yetkililer tarafından bilgiler verildi.

14.04.2014 tarihinde Ayhan Sümer Kültür Merkezinde gerçekleşen toplantıya İlçe Kaymakamımız İsmail Altan Demirayak, Nallıhan Belediye Başkanı İsmail Öntaş, Büyükşehir Belediyesi yetkileri, İl Genel Meclis Üyeleri, tüzel kişiliği sona ermeden önce Birlik Müdürlüğü görevini yürüten Gökhan Arıcı, Belediye Meclis Üyeleri ve ilçemizin bütün mahalle muhtarları katıldı.

Bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan toplantıda kapanıştan önce birlik müdürlüğü görevini yürüten Gökhan Arıcı Nallıhan Köylere Hizmet Götürme Birliğinin ilçemizde yapmış olduğu faaliyetler hakkında katılımcılara bilgiler aktardı. Daha sonra konuşma yapmak üzere kürsüye davet edilen Nallıhan Belediye Başkanı İsmail Öntaş, İl Genel Meclisi Üyesi olarak yaklaşık 10 yıldır ilçeye hizmet etmeye çalıştıklarını ifade ederek bu çalışmaları muhtarlar ile birlikte yürüttüklerini söyledi. 10 yıl boyunca Nallıhan’ı bir noktaya getirmeye çalıştıklarını belirten Başkan Öntaş,” Belediye Başkanlığı olarak herkese kapımız açık bir şekilde hizmet etmeye çalışacağız”dedi.
İlçemiz Kaymakamı İsmail Altan Demirayak yaptığı konuşmasında Nallıhan Köylere Hizmet Götürme Birliği’nin bu güne kadar yapmış olduğu faaliyetler hakkında katılımcılara bilgi verdi.
Yeni Büyükşehir Kanunu kapsamında yeni mahalle muhtarları ile birlikte ilçenin kırsal yerleşim yerlerinde kırsal alt yapı hizmetlerinin yürütülmesinde ve bu hizmetlerin koordine edilmesi sürecinde Büyükşehir Belediyesinin temsilcileri, İlçe Belediyesi,Kaymakamlık ve yeni dönemde mahalle muhtarlıkları ile işbirliği ve koordinasyonu gerektiren hususların neler olduğu hususlarında genel bir bilgilendirme ve değerlendirme yapmak üzere bir araya geldiklerini söyledi.10 yıllık dönem içinde yapılan çalışmalarda 75 köy ve bağlı 26 mahalle olmak üzere 101 kırsal yerleşim biriminde içme suyu olmayan köyün kalmadığını, köylerin yol ve köy meydanı düzenleme çalışmaları kapsamında ilçe merkezi ile bağlantısı anlamında asfaltsız köy yolunun kalmadığını ifade eden Kaymakamımız İsmail Altan Demirayak, kanalizasyon çalışmalarıyla da çok önemli mesafeler kat ettiklerini ve Ankara ilçeleri değerlendirildiğinde %95’lik kanalizasyon yapımı oranıyla Nallıhan ilçesinin hizmet alma kapasitesi açısından lider ilçe olduğunu söyledi. Kırsal turizm, tarım ve hayvancılık alanında insanların gelir düzeyinin artırılmasında ve onların ekonomik faaliyetler ile desteklenmesine dönük olarak projeler gerçekleştirdikleri kaydeden Kaymakamımız, son iki yıllık dönem içinde Köylere Hizmet Götürme Birliği Müdürü ile birlikte özellikle Tarım Bakanlığından alınan desteklerle köylere tarımsal sanayi tesislerinin de kurulduğunu memnuniyetle ifade edebileceklerini sözlerine ekledi. Konuşmasının sonunda bundan sonraki dönemde Nallıhan’ın daha güzel hizmetler alması temennisinde bulunan ilçe Kaymakamımız İsmail Altan Demirayak, katılımlarından birlik çalışanlarına, birlik müdürüne, il genel meclis üyelerine , binlik encümen üyelerine, muhtarlara emek ve katkılarından dolayı teşekkür etti.
Toplantıda Birlik Müdürü Gökhan Arıcı tarafından birlik çalışanlarına birer plaket verilirken İlçe Kaymakamımız İsmail Altan Demirayak ise il genel meclis üyeleri ,birlik encümen üyeleri ve Birlik müdürü Gökhan Arıcı’ya plaket takdim etti.

Nallıhan Kaymakamlığı Köylerine Hizmet Götürme Birliği son toplantısının ardından Ankara Büyükşehir Belediyesi Temsilcileri tarafından yürütülecek hizmetler ile ilgili muhtarlarımıza bilgiler verdi. Toplantının sonunda mahalle muhtarlarımız mahallelerinde yaşanan sıkıntılar konusunda taleplerini dile getirdiler. (Haber&Fotoğraf:H.OLUM)

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Burcu ÇETİNKAYA Nallıhan’da

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0