NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI

Nallıhan Bilgi Yarışması

Korona virüs tedavisi gören öğrenci LGS’ye hastanede girdi

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Sıhhat Pratik ve Araştırma Hastanesi (KSÜ Tıp Fakültesi Hastanesi) Evlat Covid Servisinde tedavi …

21.06.2020
A+
A-


Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Sıhhat Pratik ve Araştırma Hastanesi (KSÜ Tıp Fakültesi Hastanesi) Evlat Covid Servisinde tedavi gören 14 yaşındaki öğrenci, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) testine tedavi gördüğü hastane odasında girdi.

Yaklaşık 2 milyon talebenin ter döktüğü LGS Testi, Sıhhat Bakanlığı Bilim Konseyinin görüş ve teklifleri doğrultusunda belirlenen kurallar ve alınan önlemler doğrultusunda tamamlandı. Süregelen marazı bulunan, (Covid-19) testi müspet çıkan ve tedavisi devam eden mekteplilere meskende ve hastane ortamında imtihan önlem hizmeti uygulandı.

KSÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Evlat Covid Servisinde tedavisi süren 14 yaşındaki G.A. alınan önlemler doğrultusunda sıhhat çalışanları ve ulusal eğitim müdüriyeti yetkilileri eşliğinde LGS testine girdi.

KSÜ Sıhhat Pratik ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Ökkeş Bilal, “Hastanemiz Evlat Covid Servisinde tedavisi sürmekte olan 14 yaşındaki G.A. bugün servisimizde, hastanemiz ve Ulusal Eğitim Müdüriyeti işbirliği ile LGS imtihanına girdi. Hastamızı buradan sağlıklı bir biçimde, kendisine şık bir gelecek getirecek bir test sonucu ile taburcu etmeyi diliyoruz” dedi.

Nallıhanhaber Whatsapp

NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASINALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER
ETİKETLER: , , ,


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.