DOLAR

32,7878$% 1.53

EURO

35,1602% 0.53

STERLİN

41,6058£% 0.85

GRAM ALTIN

2.456,52%2,76

ÇEYREK ALTIN

3.943,00%1,82

BİTCOİN

2178803฿%0.54457

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

Konya’da baraj ve gölde yasa dışı avlanmaya sıkı denetim


Konya vilayet sonları içerisinde bulunan Altınapa Baraj Gölü ve Suğla Gölü’nde yasak olmasına karşın balık avlamak maksadıyla sulara serilen çok sayıda balıkçı ağı ele geçirildi.

Edinilen bilgeye nazaran, Beyşehir-Seydişehir Karayolu üzerinde bulunan ve yıl uzunluğu ticari balık avcılığının ve ağla avlanmanın yasak olduğu, Altınapa Baraj Gölü’nde kaçak yollarla avlanmak üzere serilen balıkçı ağları saatlerce süren müşterek bir çalışmanın akabinde tatlı sulardan toplanarak kıyıya çıkarıldı. Konya Bölge Tarım ve Orman Müdüriyeti Balıkçılık ve Su Eserleri Bürosu ekipleri, Konya Büyükşehir Belediyesi Konya Su ve Kanalizasyon Yönetimi (KOSKİ) güvenlik hizmetlileri ile AVRASYA Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Federasyonu ve Konya Amatör Olta Balıkçıları ve Doğal Hayatı Müdafaa Derneği hizmetlileri tarafından müşterek olarak gerçekleştirilen kontrollerde, Altınapa Barajı’nın güvenlik kamera görüş açıları dışında kalan, sık ağaç ve çalılık olan 11 farklı ortamda su yüzeyinde botla yapılan arama tarama faaliyetleri esnasında çok sayıda balıkçı ağı olduğu tespit edildi. Gece uzunluğu saatlerce süren çalışmada baraj sularına serilen sahipsiz yaklaşık 3 bin metre misina balıkçı ağı ele geçirildi. Toplanan ağlara takılı vaziyette çok sayıda karnı havyarla dolu balık ise canlı olarak tekrar baraj sularına bırakıldı. Ele geçirilen balıkçı ağlarının sokağa çıkma yasağının olduğu hafta sonu günlerinde, polis ve jandarma denetim noktalarının olmadığı dağ yollarını kullanarak yasa dışı avlanmak üzere Altınapa Barajı’na ulaşan kimseler tarafından serildiğinin değerlendirildiği öğrenildi.

Suğla Gölü’nde bin 400 metre misina ele geçirildi

Seydişehir ve Yalıhüyük kazaları sonlarında mahal alan ve üreme periyodu olması nedeniyle su eserleri av yasağının uygulandığı Suğla Gölü’nde de Seydişehir Kaza Tarım ve Orman Müdüriyeti ekiplerince yapılan murakabe ve denetimlerde bin 400 metre uzunluğunda sahipsiz misina ağı ele geçirildi. Ağlar ekiplerce toplanarak kıyıya çıkarılırken, balık avcılığında kullanıldığı bedellendirilen sahipsiz iki filikaya da mülkiyeti kamuya geçirilmek üzere el konulduğu öğrenildi.

Öte yandan, AVRASYA Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Federasyonu Idare Konseyi Lideri İlhan Bal yaptığı açıklamada, Türkiye’nin iç sularında büyük bir özveri ile tatlı su eserlerinin sürdürülebilirliği uğraşını veren AVRASYA Federasyonu ve bağlı derneklerin, kamu kurum ve kuruluşlarının yürüttüğü kontrol faaliyetlerine son devirde artan bir ivme ile tam destek verdiğini belirtti. İlhan Bal, “Bu mealli ve çıkarsız uğraşta çeşitli imkansızlıklara karşın bizleri yalnız bırakmayan, aldığı vazife ve sorumlulukları mahalline getiren tüm kamu kurum ve kuruluşlarımız ile perde gerisinde isimleri hiç bilinmeyen, esamesi okunmayan, farklı destekler veren gönül birlikteliği yapmış olduğum tüm çalışma arkadaşlarıma çok teşekkür ediyor, herkesin bir an önce sağlıklı günlere kavuşmasını diliyorum” tabirlerini kullandı.

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Eliyle kediye su verdi

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI
NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI