Kocaeli’de vatandaşlara yoğun kar yağışı uyarısı

Kocaeli’de yarın ve pazartesi günü yağması beklenen ağır kar nedeniyle, Büyükşehir Belediyesi Afet ve Uyum Merkezi, vatandaşları dikkatli …

Hediye sipariş alışveriş ankara
16.01.2021
A+
A-


Kocaeli’de yarın ve pazartesi günü yağması beklenen ağır kar nedeniyle, Büyükşehir Belediyesi Afet ve Uyum Merkezi, vatandaşları dikkatli olmaları tarafında uyardı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere nazaran, Kocaeli’de yarın ve pazartesi günü ağır kar yağışı bekleniyor. Aldığı önlemler ile yaşanabilecek kar yağışındaki aksiliklere karşı çaba edecek olan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Afet ve Uyum Merkezi (AFKOM), ağır kar yağışı sonrasında don ve buzlanma olaylarına karşı vatandaşları uyardı.

İtfaiye Daire Başkanlığı, Afet ve Uyum Merkezi’nden yapılan açıklamada, yarın ve Pazartesi günleri Kocaeli genelinde oluşacak ağır kar yağışına karşı vatandaşların dikkatli olması istendi. Yapılan açıklamada, trafiğe çıkacak araçların kış lastiklerinin takılması, özel araçların yerine toplu taşıma araçlarının kullanılması, trafiğe çıkması zarurî araçların zincir, takoz ve çekme halatı bulundurmaları, trafikteki araçların, emniyet ve karayolları takımlarının bildirdikleri yol güzergâhlarını kullanmaları, ağır olan yolların mümkünse kullanmamaları ve oluşabilecek kaza ve ağır yağışa maruz kalanların 112 Acil’i aramaları belirtildi.

Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.