DOLAR

33,0581$% 0.12

EURO

36,0187% 0

STERLİN

42,9219£% -0.01

GRAM ALTIN

2.577,27%0,31

ÇEYREK ALTIN

4.157,00%0,31

BİTCOİN

2134218฿%3.09499

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

KKTC vatandaşı öğrencilere bahar döneminde ücretsiz 3 ders imkanı


Yakın Şark Üniversitesi, yurt dışındaki üniversitelerde eğitim gören ve yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeni ile memleketimize dönmek zorunda kalan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşı talebelere, eğitim aldıkları kısımlarına müsait, bahar devrinde 3 derse fiyatsız kayıt imkanı sunuyor.

Yakın Şark Üniversitesi Basın ve Halkla Bağlantılar Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, COVİD-19 pandemisi nedeni ile eğitim aldıkları devletten ayrılarak, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne dönmek zorunda kalan talebelerin, Yakın Şark Üniversitesi online dersleri üzerinden kendi müfredatlarına müsait olarak fiyatsız 3 derse kayıt yaptırabilecekleri duyuruldu. Açıklamada, mekteplilerin alacakları derslerin transkripti ile memleketler arası kredi sistemine tutarlı olarak eğitim gördükleri üniversitelerde bu derslerden muaf tutulacağı kaydedildi.

Yakın Şark Üniversitesi’nin online eğitim derslerinden yararlanmak isteyen ve yurt dışında eğitim gören KKTC vatandaşı mektepliler info.uzebim@neu.edu.tr adresinden kullanıcı ismi ve parola alarak, istedikleri derslere kayıt yaptırabilecekler.

“Yurt dışındaki üniversitelerde eğitimlerine ara vermek zorunda kalan mekteplilere bahar periyodunda fiyatsız olarak 3 ders imkanı sunuyoruz”

Yeni tip Koronavirüs (COVID-19) ile ilgili gelişmeleri yakından ve hassasiyetle takip ederek, üniversite olarak hususla ilgili gerekli tedbirleri aldıklarını ve bu süreçte dayanışmayı azami seviyeye çıkarmak için çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Yakın Şark Üniversitesi Umum Sekreteri Doç. Dr. Kâfi Tabur, Kıbrıs dışında eğitim gören ve pandemi nedeniyle eğitimlerine ara vermek zorunda kalan KKTC’li mekteplilere kapılarını açtıklarını söyledi.

Global korona virus salgını münasebetiyle yüksek tedrisat kurumlarının eğitim-öğretim süreçlerinin mümkün olduğunca kesintiye uğramadan, sağlıklı yürütülebilmesi için tedbirler aldığından kelam eden Kâfi Tabur, “Bu süreçte hiçbir arkadaşımızı yalnız bırakmamak ve herkese destek çıkmak hepimizin görevi” dedi.

Bahar devri boyunca eğitimlerin online olarak uzaktan sürdürdüklerini anımsatan Tabur, COVID-19 salgını ile eğitim gördükleri memleketlerden ayrılarak devletimize dönmek zorunda kalan KKTC uyruklu talebeler için de online sistem üzerinden kendi müfredatlarına münâsib bahar devrinde 3 derse fiyatsız kayıt olma imkanı sunduklarını belirtti.

Tabur, “Online eğitim derslerinden yerlerine yönelik yararlanmayı tercih eden mekteplilere, üniversitemiz tarafından tamamladıkları derslerin transkripti verilerek eğitim gördükleri üniversitelerde bu derslerden muaf tutulması sağlanacak. Yurt dışında eğitim gören talebelerimizin de eğitim-öğretim kayıplarını minimum seviyede geçirebilmesi için Yakın Şark Üniversitesi olarak tüm imkanlarımızı talebelerimiz için sunuyoruz. Ne kadar süreceği anlaşılan olmayan bu durumda, eğitim, araştırma ve topluluğa hizmet sahalarında geniş imkanlarımızı her türlü yarar için kullanacağız” biçiminde konuştu.

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Geylan: “Rehberlik öğretmenlerimize zorlama kabul edilemez”

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0