DOLAR

32,8272$% 0

EURO

35,2498% -0.01

STERLİN

41,6973£% -0.14

GRAM ALTIN

2.488,65%-0,03

ÇEYREK ALTIN

4.040,00%0,02

BİTCOİN

2132801฿%1.11854

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

Kızılay-Dikmen metro hattı projesi için akademisyenler ve meslek odalarından görüş alındı

EGO Genel Müdürlüğü, Kızılay-Dikmen metro çizgisi için muhtarlar ve semt derneklerinden sonra akademisyenler ile meslek odalarının temsilcilerinin de görüşünü almak üzere istişare toplantısı düzenledi.
Ankara Büyükşehir Belediyesi, kent idaresinde katılımcılık unsuru doğrultusunda çalışmalarına orta vermeden devam ediyor.
Belediyecilik anlayışı doğrultusunda ‘ortak akla’ kıymet veren ve hazırlanan projelerde muhtarlardan akademisyenlere kadar tüm paydaşların görüş ve tekliflerini dikkate alan Büyükşehir Belediyesi, toplu ulaşımda raylı sistemler ağını genişletmek maksadıyla hazırladığı projelerden biri olan “Kızılay-Dikmen Metro Sınırı Projesi” için de emsal bir tekniği tercih etti. EGO Genel Müdürlüğü, muhtarlar ve semt derneklerinden sonra akademisyenler ile meslek odalarının temsilcilerinin de görüşünü almak üzere istişare toplantısına davet etti.
EGO Genel Müdürü Nihat Alkaş’ın başkanlığında gerçekleşen toplantıya, EGO Genel Müdür Yardımcıları Emin Güre, Zafer Tekbudak, Halit Özdilek ile Ulaşım Planlama ve Raylı Sistemler Daire Lideri Serdar Yeşilyurt, Otobüs İşletme Dairesi Lideri Yahya Şanlıer, Hizmet Uygunlaştırma ve Kurumsal Gelişim Daire Lideri Ayten Gök, Planlama ve Uygulama Şube Müdürü Hülya Akboyraz, Kent Plancıları Gizem Küçüksarı Alptekin ve Furkan Akdemir de katıldı.
Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası’nda düzenlenen bilgilendirme toplantısında akademisyenler ve meslek odalarının temsilcilerinin görüş ve teklifleri tek tek dinlendi. Kızılay-Dikmen Metro Hattı’nın ekonomik fizibilitesi, yolcu kapasitesi, yatırımın kentsel bütünleşmeye katkısı ve Ulaştırma Bakanlığı projelendirmelerinde yer alıp almadığına yönelik proje ayrıntıları hakkında iştirakçilere bilgi veren EGO Genel Müdürü Nihat Alkaş, şöyle konuştu:
“Toplu ulaşımla ilgili meseleleri tespit ederek tahlil tekliflerinin geliştirilmesine yönelik kapsamlı bir çalışma başlattık.
Burada imdadımıza pahalı hocalarımız ve sivil toplum kuruluşları koştu. Bugünün konusu olan Dikmen Metro Hattı’nı da içeren raylı sistemler ile ilgili yaptıklarımıza gelirsek, Ulaştırma Bakanlığına devredilmesiyle yani 90’lı yıllardan sonra belediyenin başlayıp bitirdiği hiçbir metro çizgisi olmamış.

Biz kaynaklarımızı toplu ulaşıma, başta hafif ve hafif raylı sistemler ve metro olmak üzere toplu ulaşım uygulamalarına ayırmak istiyoruz. Bunu yaparken de ihmal edilmiş bölgelerimize ve semtlerimize öncelik vermek istiyoruz.”

“Ortak aklı hükümran kılmak zorundayız”
Akademisyenler ve meslek odalarının görüşlerinin projenin sürdürülebilirliği açısından kıymetli olduğunu vurgulayan Alkaş, “İhmal edilmiş bölgelerin yine canlandırılması ve kentle bütünleşmesinin artırılması için çalışıyoruz.


Ortak aklı hâkim kılmak zorundayız. Bu projenin gerekliliği, bu projenin nasıl yürümesi gerektiği ve bu bahisteki her türlü görüş ve tekliflere açığız ve talibiz” dedi.

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Mudurnu’da 3 çocuk babasını öldürdüler!

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI
NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI