Kızılay -10 derecede görev yapan ekiplerin içini ısıttı

Türk Kızılay grupları, Bolu Dağı’nda kar yağışı sonrasında vatandaşların mağdur olmaması için çalışan ve “kar kaplanları” olarak tabir edilen …

Hediye sipariş alışveriş ankara
17.01.2021
A+
A-


Türk Kızılay grupları, Bolu Dağı’nda kar yağışı sonrasında vatandaşların mağdur olmaması için çalışan ve “kar kaplanları” olarak tabir edilen polis ve kara yolları gruplarına sıcak içecek ve kumanya ikram etti.

Türk Kızılay Batı Karadeniz Afet İdare Merkezi grupları, D-100 kara yolunun Bolu Dağı’nda gece saatlerinde tesirli olan kar yağışı sonrası bölgede ring halinde çalışmalarını sürdürüyor. Kar kalınlığının 30 santimetreye ulaştığı bölgede çalışma yapan kara yolları takımlarına çay, çorba ve yiyecek ikramında bulunan Kızılay grupları, “kar kaplanları”nın içini ısıtıyor.

“Yollarımız açık”

Türk Kızılay Batı Karadeniz Afet İdare Merkezi Müdürü İsmail Hakkı Duru kar yağışının başlamasının akabinde bölgede teyakkuzda olduklarını söyledi. 24 saat boyunca Bolu Dağı’nda olacaklarını aktaran Duru: “ Ulaşımda ana arterlerden birisi olan Bolu Dağı geçintinde akşam tesirini gösteren kar yağışı sebebi ile yolda kısmi tıkanmalar meydana geldiği haberi üzerine Bolu Dağı’na hareket ettik. Yolda kalan şoförlerimize ve bölgede çalışan Emniyet ve Kara yolları takımlarına çay, çorba ve kumanya ikramlarımıza başladık. Vatandaşlarımıza 7 gün 24 saat hizmet etmeye çalışıyoruz. Gece boyunca 24 saat temelinde nöbetçi arkadaşlarımız ile birlikte Bolu Dağı’nda hizmet etmeye devam edeceğiz” biçiminde konuştu.

Bolu Dağı’nda kar küreme çalışmaları yapan takımlar ise Türk Kızılay gruplarının her sene sıcak ikramda bulundukları için memnun olduklarını belirtirken, polis grupları de -10 derecelik soğuk havada içlerini ısıtan Kızılay takımlarına teşekkür etti.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.