DOLAR

32,7316$% -0.2

EURO

35,0821% -0.48

STERLİN

41,4977£% -0.43

GRAM ALTIN

2.433,79%-0,45

ÇEYREK ALTIN

3.902,00%-0,50

BİTCOİN

2150493฿%-0.55755

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

Kırşehir’de öğrenciler ’Kadın ve Aile’ dersi alacak

KIRŞEHİR (İHA) – Toplumun temeli olan ailenin gelişimi ve bayana yönelik şiddetin önüne geçilmesi için Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinde öğrenciler, ‘Kadın ve Aile’ dersi alacak. Prof. Dr. Parıltı Çetin, bayanı güçlendirme faaliyetlerinin Kırşehir’de başladığını ve hayalinin Türk Dünyasına yansıması olduğunu söyledi.
Kırşehir’de İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı olan Çetin birebir vakitte Fatma Bacı Çalışmaları Araştırma Merkezi Müdürlüğü vazifesini de yürütüyor.
Kendisinin de öncülüğünü yaptığı ’Kadın ve Aile’ ders kitabının gençlerin de ufkunu açacağını belirten Çetin, “2021-2022 öğretim yılının güz devrinden itibaren İktisat Fakültesinde başlayan ve 4 kısımda seçmeli ders olarak okutmaya başladık. Yeni periyottan itibaren Bayan ve Aile dersini ortak havuza ekledik. Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi öğrencileri bu dersi alabilecekler” diye konuştu. Bayan ve Aile dersinin neden değerli olduğunu da aktaran Çetin, açıklamasında; “Mühendis, öğretmen, yönetici olmayı öğretiyoruz. Lakin insanın memnun olmasını kimse öğretmiyor. Emelimiz, insanın keyifli olması dünya tarihinde Fatma Bacı birinci bayan örgütlenmesi Bacıyan-I Rum’u başlattıysa istiyoruz ki bayanı bilgilendirme faaliyetlerimiz sonunda daha şuurlu ve keyifli topluma ulaşalım” sözlerini kullandı.

Hayali Türk Dünyasına eğitim programının yayılması
Kırşehir’de başlatılan eğitimle Türk Dünyasına şuurlu aile olabilmenin yolunun açılacağına inandığını söyleyen Çetin, bayan ve şiddet sözlerinin İslam toplumlarında bir ortada da kullanılamayacağını açıkladı.


Çetin, “İslam toplumlarında bayan ve şiddet sözleri yan yana gelmemeli. Şuanki süreç bizim manevi kıymetlerimizin kaybolmaya başladığını göstermekte.

Bizler istiyoruz ki bu çalışma bizim kıymetlerimizi de ortaya çıkarsın. Bu Türk Dünyasına da yayılsın” biçiminde konuştu.
Programda konuşan Kırşehir Aile ve Toplumsal Hizmetler Vilayet Müdürü Abdullah Kömürcü ise Şiddet Tedbire Merkezinin 3 bin 650 bayana ulaşarak rehberlik çalışmaları yaptığını belirtti.

Kırşehir Valisi İbrahim Akın, Belediye Lideri Selehattin Ekicioğlu ve Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya da programda yaptıkları konuşmalarıyla bayana yönelik şiddetle uğraş konusunda gerekli halin alınarak toplumun eğitileceğini belirtti. Programda Kırşehir Emniyet Müdürlüğü ve Vilayet Jandarma Komutanlığı grupları de yaptıkları sunumlarla bayana yönelik şiddetin önlenmesi için çalışmalarını aktardı.

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Tunceli’de eTwinning Ulusal ve Avrupa Kalite Etiketi ödülleri dağıtıldı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI
NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI