Kimliğini unutan genç, sınav salonuna böyle koştu

ÖSYM tarafından gerçekleştirilen 2021-Kamu İşçi Seçme İmtihanı (KPSS) A Kümesi ve Öğretmenlik imtihanında adaylar ter döktü. Üst araması …

Hediye sipariş alışveriş ankara
01.08.2021
A+
A-

ÖSYM tarafından gerçekleştirilen 2021-Kamu İşçi Seçme İmtihanı (KPSS) A Kümesi ve Öğretmenlik imtihanında adaylar ter döktü. Üst araması sırasında kimliğini unuttuğunu fark eden genç, dakikalarla yarıştı. Nüfus cüzdanını alıp tekrar salona gelen gence vazifeli polis memuru yardım etti.
Zonguldak’ta imtihana girecek olan adaylar sabahın erken saatlerinden itibaren imtihanın uygulanacağı binaların önlerinde beklemeye başladı.
ÖSYM tarafından KPSS A Kümesi ve Öğretmenlik imtihanına girecek olan adaylara sabah oturumunda 130 dakikalık müddette 120 soru yöneltildi. İmtihan 10.15’te başlarken saat 10.00’dan itibaren imtihana girmek isteyenler imtihan salonlarına alınmadı. Öte yandan ÖSYM, yeni tip korona virüs salgınına karşı da önlemler aldı.

İmtihan binaları ayrıntılı biçimde temizlenerek dezenfekte edildi. İmtihan binalarının girişlerinde adaylara maske ve dezenfektan dağıtıldı. Korona virüse yakalanan adaylar ise imtihan merkezlerinde hazırlanan farklı salonlarda imtihana alındı.

Hediye sipariş alışveriş ankara

İmtihan vazifelileri ile imtihana girecek olan adayların korona virüs durumları HES kodları ile takip edildi.
Öte yandan, imtihanın gerçekleştirileceği binaların önlerinde yığılmayı önlemek hedefiyle vazifeliler dışında hiç kimse okul bahçelerine alınmadı.
İmtihan günü nüfus cüzdanını kaybeden adaylar için süreksiz kimlik evrakı verilebilecek.

Nüfus cüzdanını kaybeden adaylar için nüfus müdürlükleri açık tutulacak.
Sabah oturumunun akabinde 14.45’te eğitim bilimleri imtihanı uygulanacak.

Bu imtihanda da 100 dakikalık mühlet içerisinde adaylara 80 soru yöneltilecek.

Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.