Keçiören’de üretilen bitkiler Ar-Ge merkezinde işlenecek

Keçiören Belediyesi, Ovacık Mahallesi’nde bulunan 20 dönümlük tarım alanında lavanta, Isparta gülü ve kekik üretim çalışmalarını sürdürüyor …

Hediye sipariş alışveriş ankara
09.09.2021
A+
A-

Keçiören Belediyesi, Ovacık Mahallesi’nde bulunan 20 dönümlük tarım alanında lavanta, Isparta gülü ve kekik üretim çalışmalarını sürdürüyor. Burada doğal prosedürlerle elde edilecek olan bitkiler hasat edildikten sonra Keçiören Belediyesi Ar-Ge merkezinde işlenerek lavanta, Isparta gülü ve kekik yağı üretimi yapılacak.
Keçiören Belediyesi, Ovacık Mahallesi’nde bulunan 20 dönümlük tarım alanında lavanta, Isparta gülü ve kekik üretim çalışmalarını sürdürüyor.
Buradan doğal prosedürlerle elde edilecek olan bitkiler hasat edildikten sonra Keçiören Belediyesi Ar-Ge merkezinde işlenerek lavanta, Isparta gülü ve kekik yağı üretimi yapılacak. Eserler rastgele bir kâr hedefi güdülmeksizin belediyenin e-ticaret platformu olan Keçikoop üzerinden vatandaşla buluşturulacak.

Keçiören Belediye Lideri Turgut Altınok, ziraî üretim ve AR-GE çalışmalarıyla kamu faydasına üretim odaklı belediyecilik anlayışını değerli noktaya taşıdıklarını aktararak, “Belediyemize ilişkin 20 dönüm lavanta-Isparta gülü ve kekik, 23 dönüm üzüm, 17 dönüm meyve bahçesi ve 9 dönümlük bostan bulunuyor.
Birebir vakitte çiftçilerimize tohum, fide ve gübre dayanağı veriyoruz.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Bunun yanı sıra üretilen eserlerin satışını yapabilmek için Keçikoop’u hayata geçirdik. Keçiören’i bir tarım ve üretim kenti haline getirmek için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz” dedi.


Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir.  Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.