Keçiören’de doğal yağ üretimi için gül ve kekik dikimi yapıldı

Keçiören Belediyesi, Ovacık Mahallesi’nde bulunan 20 dönümlük lavanta bahçesinin aşikâr kısımlarına Isparta gülü ve kekik dikimi yaptı. Bu …

Hediye sipariş alışveriş ankara
07.06.2021
A+
A-

Keçiören Belediyesi, Ovacık Mahallesi’nde bulunan 20 dönümlük lavanta bahçesinin aşikâr kısımlarına Isparta gülü ve kekik dikimi yaptı. Bu bitkilerden doğal yollarla üretilecek olan lavanta, kekik ve gül yağları rastgele bir kar emeli güdülmeksizin belediyenin e-ticaret platformu olan Keçikoop üzerinden vatandaşa sunulacak.
Keçiören Belediye Lideri Turgut Altınok, Keçiören Belediyesine ilişkin 20 dönüm lavanta, 23 dönüm üzüm, 17 dönüm meyve bahçesi ve 9 dönümlük yaz bostanın bulunduğunu da tabir etti.
Altınok, ilçede ziraî üretim yapmak isteyen çiftçilere takviye vermeyi sürdürdüklerini de belirterek, “Köylülerimize tohum, fide ve gübre takviyesi veriyoruz. Bunun yanı sıra üretilen eserlerin satışını yapabilmek için Keçikoop’u hayata geçirdik. Keçiören’i bir tarım kenti haline getirmek için çalışmalarımızı sürat kesmeden sürdürüyoruz” diye konuştu.

Vatandaşı doğal eserlerle buluşturmak maksadıyla Keçiören Belediyesi tarafından başlatılan organik ziraî üretimlerin tüm üretici ve tüketicilere örnek olduğunu söylen Lider Altınok, “Pandemiyle birlikte gördük ki, ziraî üretime bağlı besin gereksinimi tüm dünyanın gündeminden hiç düşmüyor.
Bizde lokal seviyede de olsa elimizi taşın altına koyarak vatandaşımızı hem üretime teşvik ediyoruz hem de belediye olarak bu üretimin öncüsü olmak istiyoruz” dedi.

Hediye sipariş alışveriş ankara


Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.