Kaz etinden lahmacuna büyük ilgi

Türk mutfağının sevilen lezzetlerinden lahmacun bu sefer kaz eti ile yapılarak “Kazmacun” ismi verildi. Ardahan’dan getirilen kazlar ile yapılan …

Hediye sipariş alışveriş ankara
11.07.2021
A+
A-

Türk mutfağının sevilen lezzetlerinden lahmacun bu sefer kaz eti ile yapılarak “Kazmacun” ismi verildi. Ardahan’dan getirilen kazlar ile yapılan lahmacun vatandaşların büyük beğenisini topladı.
Türkiye’de doğu vilayetlerinde farklı gereçler ile yapılan lahmacunu İstanbul’da bir işletme kaz eti ile hazırlıyor.
Ardahan’dan yetiştirilen kazların çoklukla göğüs kısmı ile yapılan lahmacunun içerisine biber, domates ve kaz yağı konuluyor. Başka lahmacunlar üzere soğan, sarımsak yahut baharat konulmuyor. Geleneksek olarak hazırlanan lahmacunlarda olduğu üzere et kıymaya çekilmiyor, kaz eti zırhla doğranarak hazırlanıyor.

Fırında 5 dakikada pişirilip kımı denilen yöresel otla yapılan turşuyla bir arada sunulan “Kazmacun” vatandaşların büyük beğenisini topluyor.

“Türkiye’de birinci olarak kaz etinden kazmacun yapıyoruz”
Avşar Kaz ve Tandır’ın İşletme sahibi İlter Avşar, “Lahmacun yaparken olağan etin yerine kaz eti kullanıyoruz.


Hediye sipariş alışveriş ankara

Buna ‘kazmacun’ diyoruz, içerisinde soğan ve sarımsak bulunmuyor. İçerisinde biber, domates, kaz yağı ve kaz eti bulunuyor.

Türkiye’de birinci olarak kaz etinden kazmacun yapıyoruz. Kazlarımız Ardahan’dan geliyor. Kurutulmuş ve büsbütün doğal yöreye has bir halde marine ediliyor.

Ağır talep var karşılık vermekte zorlanıyoruz. Zira kaz eti her vakit bulunamıyor” sözlerini kullandı.

“Çok farklı bir lezzeti var”
Yöresel kımı turşusunun çok beğendiğini belirten Halk Ozanı Abdurrahman Delen, “Kaz etinden lahmacun yapıldığını öğrendiğimizde, denemek istedik.


Tadına baktık çok farklı bir lezzeti var.

Bu lezzeti hereksin denemesini tavsiye ediyorum. Onun yanında yöresel kımı dedikleri Ardahan’a has bir turşu oda yöresel bir ürün” dedi.

“Televizyon programlarında kaz tandırı yapıldığını izledim”
Kaz etinin lahmacunda kullanılmasını yöresel ve hoş bir lahmacun olduğunu söz eden Cihat Altunbaş, “Ben Norveç’te yaşıyorum, orada yaşarken sabah televizyon programlarında kaz tandırı yapıldığını izledim.


Bunu denemek için gelmiştim lakin bize yeni bir lahmacun çıktığını söylediler.

Kaz etinden yapılan lahmacunu denedik nitekim mükemmel bir lezzeti var” diye konuştu.

Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.