DOLAR

33,1952$% -0.11

EURO

36,0226% -0.6

STERLİN

42,8115£% -0.31

GRAM ALTIN

2.548,96%-1,98

ÇEYREK ALTIN

4.184,00%-1,32

BİTCOİN

2221770฿%0.8612

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

Kaymakamımız çalışmaları inceledi

projelerİlçemiz Kaymakamı Dr. İsmail Altan Demirayak Nallıhan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından Kocahan’da açılan El Sanatları Teşhir Evi, Sosyal Adımlarla Büyük Umutlara Projesi kapsamında çarşı merkezindeki Ayman’lı Arif Ağa Konağında oluşturulan Bilim, Kültür, Sanat Evi ve yine Kaymakamlığımız Sosyal Yardımlaşma Vakfı’nca Kapalı Spor Salonunun bir bölümünde oluşturulan Aile Yaşam Merkezinde incelemelerde bulundu.

UNUTULMAYA YÜZ TUTAN EL SANATLARI
AİLE BÜTÇELERİNE KATKI SAĞLIYOR

İlçemiz Kaymakamı Dr.İsmail Altan Demirayak Yöresel Bez Dokuma Projesi kapsamında Kaymakamlığımız Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından desteklenerek tarihi Kocahan Pasajında açılan El Sanatları Teşhir Evi’nde incelemelerde bulundu. Beraberinde Nallıhan S.Y.D.Vakfı Müdürü Hasan OLUM ve Kaymakamlık Proje Koordinatörü Melek Günindi ile birlikte Nallıhan’lı kadınlar tarafından özgün el sanatlarının icra edildiği teşhir evinde yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek üretim yapan kadınlardan bilgiler alan Kaymakamımız Dr. İsmail Altan Demirayak, bu tür çalışmaların yaygınlaşarak devam edeceğini belirterek, Kaymakamlık tarafından hazırlanan projeler ve buna bağlı olarak açılacak kurslar sayesinde hanımların kendi emekleri ile aile bütçesine önemli katkılar sağlayacağını söyledi.

RESTORASYONU TAMAMLANAN KONAK BİLİM KÜLTÜR SANAT EVİ OLARAK DÜZENLENİRKEN AİLE YAŞAM MERKEZİYLE SOSYAL HAYATA KATKI SAĞLIYOR

Kaymakamlığımızca restorasyonu yaptırılan çarşı merkezindeki Ayman’lı Arif Ağa Konağı “Sosyal Adımlarla Büyük Umutlara” projesi kapsamında Bilim, Kültür, Sanat Evi olarak düzenleniyor. İçinde çocuk bilim merkezi , el sanatları müzesi ve hanımlar lokalinin yer aldığı konakta incemeler yapan Kaymakamımız burada kadınlar tarafından yapılan el sanatları çalışmaları ile proje kapsamında tamamlanan çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Diğer yandan Nallıhan Kaymakamlığı önderliğinde Kapalı Spor Salonunun bir bölümünde kurulan ve içinde Modern Spor Bölümü (fitness, aeorobik, pilates, step ), Z (zenginleştirilmiş) Kütüphane, Çocuk Oyun Salonu bölümlerinin yer aldığı Aile Yaşam Merkezinde de incelemelerde bulunan İlçe Kaymakamımız Dr.İsmail Altan Demirayak buradaki faaliyetler hakkında bilgiler alarak bu tesisten yararlanan vatandaşlarımız ile bir süre sohbet etti.

KAYMAKAMLIĞIMIZDAN
KADINLARIMIZA YÖNELİK BİR PROJE DAHA

İlçemizde meslek sahibi olmayan ve işsiz ev hanımlarının temel mesleki yeterlilikler kazanmalarının sağlanması ve bu sayede sosyoekonomik anlamda topluma uyumlarının sağlanması amacıyla ilçe Kaymakamımız Dr. İsmail Altan Demirayak önderliğinde”Nallıhan’lı Kadınlarımız Aydınlık Yarınlarımız” (NALKAY) adlı bir proje daha hazırlandı.
Projenin onaylanması halinde Nallıhan ilçesinde kaybolmaya yüz tutmuş yöresel el sanatlarının gün yüzüne çıkarılması, 25-64 yaş aralığında meslek sahibi olmayan işsiz kadınların meslek edinmeleri ve mali teşebbüste bulunmaları , bireylerin girişimcilik yönünde desteklenmeleri, ilçeye özgü yöresel el sanatlarının öğretimi yönünde uzaktan öğrenme içeriklerinin oluşturulmasının sağlanmasıyla birlikte el sanatlarına dönük çeşitli kurslar düzenlenerek ilçede işsiz 100 ev hanımı meslek edinmiş olacak.

HABER & FOTOĞRAF : HASAN OLUM

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Ayhan Sümer’de Canlı Müzik

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0