Kar yağışı altında eksi 14 derecede kamp keyfi yaptılar

Kocaeli’de hava sıcaklığının eksi 14’lere kadar düştüğü Kartepe’de kar yağışının tadını çıkartmak isteyen kampçılar, kurdukları çadırlarda soğuk …

Hediye sipariş alışveriş ankara
19.01.2021
A+
A-


Kocaeli’de hava sıcaklığının eksi 14’lere kadar düştüğü Kartepe’de kar yağışının tadını çıkartmak isteyen kampçılar, kurdukları çadırlarda soğuk havanın keyfini sürdü.

Kar yağışının akabinde kış turizmi yapmak isteyen vatandaşların beğenilen bölgesi haline gelen Kartepe, kentten kısa periyodik uzaklaşmak isteyenlerin tercihleri ortasında yer alıyor. İçerisinde pek çok aktiviteyi barındıran Kartepe, kayakçıların ve piknikçilerin yanı sıra, kampçıların da uğrak noktası haline geldi. Kamp yapmak için Kartepe’yi tercih eden Ünsal Şahin ile Halil İbrahim Dede, birinci olarak arazi araçlarıyla bölgede keşif yaptı. Keşfin akabinde uygun gördükleri alana çadır kuran ikili, daha sonra topladıkları odunları kırarak, ateş yaktı. Araçlarındaki profesyonel ısıtıcıları da devreye koyan Şahin ve Dede, hava sıcaklığının eksilere düştüğü Kartepe’de kış turizminin tadını çıkardı.

“Sürekli geliyoruz”

İstanbul’da inşaat işleri ile uğraştığını tabir eden Ünsal Şahin, fırsat buldukça Kartepe üzere bölgelere gelerek, kamp yaptıklarını söyledi. Şahin, “Sobamız var, ateşimiz var. Onu yakıyoruz. Yemeğimizi pişirip, kahvaltımızı yapıyoruz. Pek keyifli geçiyor. Kartepe’ye de daima geliyoruz. Daima tıpkı yere gitmemeye çalışıyoruz. Ülkemizde nitekim görülmesi gereken diğer yerler var. Her hafta öbür bir yere gitmeye çalışıyoruz. Araçlarımızda her türlü teçhizat mevcut. Isıtıcılarımız var, ekipmanlarımız da kara kışa uygun. Aksi takdirde sıkıntı olur. Gece eksi 12 dereceyi gördük ancak biz bir zahmet yaşamadık. Gittiğimiz her yere mama da götürüyoruz. Günümüzün büyük bir kısmı da çöp toplamayla geçiyor. Bizim insanımız bu bahiste çok duyarsız. Biz evvel çöpleri toplayıp, daha sonra kamp kuruyoruz” dedi.

“Eksi 14 derece soğuğu yaşadık”

Yaklaşık 50 santimetre kar eşliğinde kamp yaptıklarını lisana getiren Halil İbrahim Dede ise “Özellikle Kartepe’ye geldik. Bunu yaşamak istedik. İstanbul’da bu türlü bir şey görmedik. Kar yağmadı. Bizde gece vakti geldik. Eksi 14 derece soğuğu yaşadık. Şuanda kar yağıyor. Yaklaşık 6 yıldır ağır bir biçimde kamp yapıyoruz. Buraya geliyoruz, Yalava’yı, Bursa’yı, Bolu’yu, Sakarya’yı tercih ediyoruz. Kartepe’ye de kar emelli geldik” diye konuştu.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.