Kar geldi, don kapıda

Tekirdağ’ın Muratlı ilçesinde sabah saatlerinde başlayan kar yağışı, trafiği de yayaları da olumsuz etkiledi. Kar yağışına hazırlıksız yakalanan …

Hediye sipariş alışveriş ankara
28.01.2021
A+
A-


Tekirdağ’ın Muratlı ilçesinde sabah saatlerinde başlayan kar yağışı, trafiği de yayaları da olumsuz etkiledi.

Kar yağışına hazırlıksız yakalanan vatandaşlar, sabah trafikte de sıkıntı anlar yaşadı. Kar münasebetiyle çok sayıda vatandaş kaldırımda yürümekte zorlandı. Trafik takımları ise ana arterler ve kavşaklarda misyon alarak şoförleri dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Karın yağmasına sevinen Muratlı sakinlerinden Hüseyin Teymurlenk; “Kar yağıyor ne hoş. Virüs hastalığımız gitsin. Bütün milletimiz kavuşsun. Yetti bu canımıza rahatsızlık. Allah’a emanet. Ya Rabbim Mevlam, bizi kurtar. Kurtar bizi Ya Rab” sözcüklerini kaydetti.

MUGİAD Lideri Kerem Demir ise, “İlimizde beklenen kar yağışı başladı. Temenni ediyoruz ki; çiftçilerimize faydalı olur. Kuraklığın önüne geçer. Karın yağması mikrobu da öldürür. Bu vesileyle inşallah koronavirüs belasından kurtulmuş oluruz. Kar rahmettir. Vilayetimize rahmet getirmesini diliyoruz” dedi.

Muratlı Mavi Minibüsler Lideri Nevzat Tufan da karın yağmasının yararlı olacağını düşünerek; “Karın yağması bizim için çok hoş. Ekinler için, çiftçi için. Çiftçimizin daha hoş randıman almasını sağlayacaktır. Bizim işimizi olumsuz etkilese de çiftçimizin gelir elde etmesi bizi keyifli eder. Karın herkesi memnun edeceğine de inanıyorum. Herkese iyi günler diliyorum” diye konuştu.

Çiftçilerden Metin Işık, “Çiftçiler olarak kar yağışının mahsule âlâ geleceğini düşünüyoruz. Memleketimize iyi olsun diyoruz” halinde konuştu.

Öte yandan, Muratlı Belediyesi Fen İşleri takımları ise, yolları ve kaldırımları açık tutmak için çalışma başlattı. Şuana kadar kayda kıymet bir olumsuzluğun yaşanmadığı bilgisi alındı.

Öteki taraftan, soğuk hava ve kar yağışı nedeniyle yaşanabilecek aksiliklere karşı (Buzlanma, don olayı ve karayollarında meydana gelebilecek ulaşımdaki aksamalar vb.) vatandaşlar dikkatli ve önlemli olmaları konusunda uyarıldı.

Hediye sipariş alışveriş ankara
Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.