Kar çocuklar için eğlence, tır sürücüleri için çile oldu

Erzincan’da gece saatlerinde başlayan kar yağışı kent merkezinde çocuklar için cümbüş yüksek kesitlerde seyir halinde olan ağır tonajlı araç …

Hediye sipariş alışveriş ankara
16.01.2021
A+
A-


Erzincan’da gece saatlerinde başlayan kar yağışı kent merkezinde çocuklar için cümbüş yüksek kesitlerde seyir halinde olan ağır tonajlı araç şoförleri için de adeta zahmet oldu.

Erzincan kent merkezinde gece saatlerinde başlayan lapa lapa kar yağışı bilhassa bu sene kuraklık kaygısı taşıyan vatandaşların sevindirdi. Kent beyaz örtüye bürünürken sokağa çıkma kısıtlamasına karşın site içerisindeki bahçeye çıkan kimi vatandaşlar çocuklarıyla birlikte kartopu oynamanın memnunluğunu yaşadı. Soğuk havaya aldırış etmeyen çocuklar dakikalarca kartopu keyfi yaşadı.

Erzincan’da kar yağışı yüksek bölümlerde ise ulaşımda aksamalara neden oldu. Erzincan – Sivas kara yolu Sakaltutan ve Kızıldağ, Erzincan – Erzurum kara yolu Bahta mevki ve Erzincan- Gümüşhane kara yolu Ahmediye Geçidi Pöske Dağında kar ve tipi şoförlere güç anlar yaşattı. Ağır tonajlı araçlar kardan buzlanan yollarda ilerlemekte zahmet çekerken karla gayret takımları yolları ulaşıma açık tutabilmek için ağır çaba sarf etti.

Ağır kar yağışı ve tipi nedeniyle, Mutu Köprüsü (Erzincan vilayet sınırı) ile Pülümür ilçe merkezi ortasında kalan yol tır ve kamyonların geçişine ikinci bir duyuruya kadar kapatıldı. Gruplar, kar küreme ve tuzlama çalışmalarını aralıklarla sürdürdü. Trafik takımları şoförleri dikkatli seyretmeleri konusunda uyardı.

Öte yandan kar yağışı hasebiyle Erzincan’da 200’ün üzerinde köy yolunun ulaşıma kapandığı bildirildi.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.