Kapıkule’de TIR kuyruğu 11 kilometreyi buldu: 3 gündür bekliyorlar

Bulgaristan’ın yoğunluğa yanıt verememesi nedeniyle Kapıkule Hudut Kapısı önünde yaklaşık 11 kilometre TIR kuyruğu oluştu. İhracat yüklerini …

Hediye sipariş alışveriş ankara
22.11.2021
A+
A-

Bulgaristan’ın yoğunluğa yanıt verememesi nedeniyle Kapıkule Hudut Kapısı önünde yaklaşık 11 kilometre TIR kuyruğu oluştu.
İhracat yüklerini teslim edecekleri adreslere götürmek için yola çıkan tır şoförleri Bulgaristan’a açılan Kapıkule Hudut Kapısı’nı tercih etti.

Bulgaristan’ın Kapitan Andreevo Gümrüğü’nde alımların yavaş olması ve gümrük çalışanı yetersizliği nedeniyle Kapıkule Hudut Kapısı’nda yoğunluk oluştu.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Onlarca tır, süreçlerinin yapılmasını beklerken, Kapıkule Hudut Kapısı önünde oluşan tır kuyruğunun uzunluğu 11 kilometreyi buldu.

Yoğunluk nedeniyle tır parklarında da yer kalmadı.

“3 gün bekliyoruz”
Tır sürücüsü Cihan Şebün, Kapıkule’den Bulgaristan’a geçene kadar 3 gün beklediklerini argüman etti.

Şebu, Bulgaristan Gümrüğündeki işçi yetersizliği nedeniyle süreçlerin yavaş ilerlediğini tabir etti.

Bulgaristan gümrüğünde bir tırın sürecinin 1 buçuk saatten aşağı bilmediğini söyleyen bir öbür tır sürücüsü Suat Şener ise, “Bulgaristan bizim tırların kapasitesini kaldıramıyor” dedi.Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir.  Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.