Kahramanmaraş’ta gaziler günü buluşma etkinliği

Kahramanmaraş’ta 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle, “Gaziler Günü Buluşması” düzenlendi. Tarihi Kahramanmaraş Kale’sinde düzenlenen aktiflik …

Hediye sipariş alışveriş ankara
21.09.2021
A+
A-

Kahramanmaraş’ta 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle, “Gaziler Günü Buluşması” düzenlendi.
Tarihi Kahramanmaraş Kale’sinde düzenlenen aktiflik, hürmet duruşu ve İstiklal Marşı’nın akabinde, ebediyete intikal etmiş gazilerimiz için okunan Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.
Aktifliğe Vali Ömer Faruk Coşkun ile eşi Sevilay Coşkun, Büyükşehir Belediye Lideri Hayrettin Güngör ve çok sayıda gazi ve ailesi katıldı.
Aktiflikte açılış konuşmasını yapan Büyükşehir Belediye Lideri Hayrettin Güngör, şehit aileleri ve gazilerin günlerini kutlayarak şehit ve gaziliğin mertebesinin büyüklüğüne vurgu yaptılar.

Vatanın bağımsızlığı ve ayrılamaz bütünlüğünü korumak için gazilerin canları kıymetine cepheden cepheye koştuğunu söz eden Vali Ömer Faruk Coşkun ise, “Vatan uğurda şehit olmayı göze alan gazilerimiz, ülkemizin medarı iftiharı, vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan abideleridir.

Hediye sipariş alışveriş ankara

19 Eylül Gaziler Günü vesilesiyle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle, minnetle ve şükranla anarken, hayatta olan gazilerimizin Gaziler Günü’nü tebrik ediyor, huzurlu, sağlıklı ve memnun bir ömür diliyorum” dedi.

Aktiflik, mehteran gösterisi, söylenen kahramanlık türküleri ve Dursun Ali Erzincanlı tarafından sunulan şiir dinletisinin akabinde sona erdi.


Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.