Kahramankazan’da işi KİM buluyor

Kahramankazan Belediyesi tarafından iş arayanlar ile patronları tıpkı platformda buluşturan Kahramankazan Belediyesi İstihdam Merkezi (KİM …

Hediye sipariş alışveriş ankara
19.08.2021
A+
A-

Kahramankazan Belediyesi tarafından iş arayanlar ile patronları tıpkı platformda buluşturan Kahramankazan Belediyesi İstihdam Merkezi (KİM) vatandaşlara iş bulmayı sürdürüyor. Temmuz 2019’da faaliyete geçen KİM, pandemi süreci de dahil olmak üzere kurulduğu günden bu yana geride kalan 2 yıllık süreçte bin 500 kişiyi yeni iş sahibi yaptı.
Kahramankazan’da işsiz vatandaş kalmaması maksadıyla yola çıkan Kahramankazan İstihdam Merkezi (KİM) projesi Temmuz 2019’da hayata geçirildi.
Kahramankazan Belediyesi hizmet binası içerisinde kurulan KİM, hazırlanan özel bir yazılım ile ilçedeki iş arayan vatandaşlar ile patronları tıpkı platformda buluşturuyor. Bu doğrultuda, iş arayanların özellikleri ve bilgileri sisteme kaydedilirken, patronların de hangi niteliklere sahip çalışanlar aradığı belirleniyor. KİM böylelikle iş arayan vatandaşlar ile patronları tıpkı çatı altında buluşturuyor.

Pandemide de iş buldu
KİM kurulduğu günden bu yana, sanayi alanında ağır bir potansiyeli bünyesinde barındıran Kahramankazan’da meyvelerini vermeyi sürdürüyor.


KİM’e başvuran yaklaşık 5 bin vatandaş, ilçedeki sanayi kuruluşlarına ve işletmelere yönlendirildi. Bu vatandaşlardan 1500’i yeni iş sahibi oldu. İş sahibi olan vatandaşlar, ilçedeki fabrika, atölye, tesis ve işletmelerde işe başladı. KİM pandemi sürecinde bile müracaatta bulunan vatandaşları yeni iş sahibi yaptı. İş bulması için yönlendirilen vatandaşlardan yaklaşık 2000’i ise bu işleri yapmayı ya tercih etmedi ya da yönlendirildikleri işlerde kısa müddetli (birkaç gün) çalıştıktan sonra ayrılmayı tercih etti.

“Hedefimiz sıfır işsizlik”
Kahramankazan Belediye Lideri Serhat Oğuz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı istihdam seferberliği kapsamında geliştirdikleri KİM projesi ile ilçelerinde iş arayanlarla patronları buluşturmaya devam ettiklerini belirterek, şunları kaydetti:
“Kahramankazan’daki istihdam pastası herkese kâfi diyoruz ve ilçemizde kimsenin işsiz kalmamasını hedefliyoruz.Hediye sipariş alışveriş ankara

Emelimiz Kahramankazan’daki istihdam pastasını Kahramankazan’da yaşayan insanlara sunabilmek. KİM’in hayata geçmesinin akabinde 1500 kardeşimizi iş sahibi yaptık. Bu sayının daha da artmasını hedefliyoruz. Kahramankazan’da ikamet eden tüm işsiz kardeşlerimize iş bulmak boynumuzun borcu diyoruz.

İnşallah bu projeyle kimsenin işsiz kalmamasını sağlayacağız. Gayemiz ilçemizde sıfır işsizlik. Tek koşulumuz KİM’e müracaat yapan vatandaşlarımızın Kahramankazan’da ikamet etmesi. Projemize katkı ve takviyeleri için pahalı sanayicilerimize ve iş adamlarımıza şükranlarımı sunuyorum.”

Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.