Kahramankazan Belediyesi, sinekler ve haşereler için ilaçlama çalışmasına devam ediyor

Kahramankazan Belediyesi takımlarınca, haşere ve koku oluşumunun önüne geçmek için Şubat ayında başlatılan çalışma kapsamında ilçe genelindeki …

Hediye sipariş alışveriş ankara
26.07.2021
A+
A-

Kahramankazan Belediyesi takımlarınca, haşere ve koku oluşumunun önüne geçmek için Şubat ayında başlatılan çalışma kapsamında ilçe genelindeki çay, dere ve su birikintisi üzere larva ve makus koku oluşumunun yaşandığı alanlar ilaçlanıyor.
Kahramankazan Belediyesi Sıhhat İşleri Müdürlüğü grupları, haşere ve berbat koku ile çaba çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
Takımlar bu kapsamda, rutin olarak yapılan haşere ile uğraş çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Bu doğrultuda ilçedeki Ova Çayı’nın kenarları, su birikintileri, gübrelik alanlar, dereler başta olmak üzere, sinek larvası oluşumuna müsait tüm alanlarda ağır bir ilaçlama çalışması yürütülüyor.

İlaçlama çalışmalarında insan sıhhatine ziyanı bulunmayan ilaçlar kullanılırken, ilaçlama, profesyonel araçlar yardımıyla yapılıyor.

Hediye sipariş alışveriş ankara

İlaçlama çalışmalarıyla yaz günlerinde vatandaşların rahat etmeleri ve sineklerin neden olabileceği bulaşıcı hastalıkların önüne geçilmesi amaçlanıyor.

Çalışmalar kapsamında ayrıyeten buralardaki balçık yığınları da kepçeler aracılığıyla temizleniyor.

Öte yandan cadde ve sokaklarda gezen taşınabilir ilaçlama araçları da sistemli olarak ilaçlama çalışmalarını yürütüyor.

Kahramankazan Belediye Lideri Serhat Oğuz, haşere ve berbat kokuyla çaba çalışmalarının şubat ayından bu yana aralıksız olarak sürdüğünü belirterek şunları aktardı:
“Bu çalışmalarımız sonucunda vatandaşlarımız yaz mevsimi boyunca sineklerin ve berbat kokunun neden olduğu aksilikleri yaşamıyor.

Böylelikle bulaşıcı hastalıkların da önüne geçmiş oluyoruz.

İnşallah korona virüs belasını da daima birlikte yenerek yazın keyfini daima birlikte çıkaracağız.

Bu kapsamda vatandaşlarımızın ferah ve huzurlu bir yaz ayı geçirmeleri için elimizden gelen uğraşı gösteriyor, o hoş günler için tüm hazırlıklarımızı yapıyoruz.”

Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.