DOLAR

32,3798$% 0.18

EURO

35,0931% 0.29

STERLİN

41,2000£% 0.09

GRAM ALTIN

2.391,21%0,38

ÇEYREK ALTIN

3.901,00%-2,30

BİTCOİN

2259547฿%0.69226

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

İzmirli 20 öğrenci 4 günlük gezi için yola çıktı

İzmir’de 20 öğrenci, Vilayet Emniyet Müdürlüğü Terörle Uğraş Şube Müdürlüğü tarafından “Biz Değil Miydik, Bir Değil Miydik” projesi kapsamında 4 günlük seyahat için yola çıktı.
İzmir Vilayet Emniyet Müdürlüğü Terörle Çaba Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Biz Değil Miyiz, Bir Değil Miyiz” projesi kapsamında öğrenciler, Çanakkale ve Kurtuluş Savaşlarının yaşandığı alanları ve cepheleri yerinde görmek ve şehitlikleri ziyaret etmek için 23 – 26 Ekim 2021 tarihleri ortasında Çanakkale, Bursa, Kütahya, Afyonkarahisar ve Ankara seyahatleri için yola çıktı.
Proje kapsamında gerçekleşen seyahate Şehit Erol Olçok Anadolu İmam Hatip Lisesi, Mazhar Kuvvetli Mesleksel Teknik Anadolu Lisesi, 75. Yıl Mesleksel Teknik Anadolu Lisesi, Beştepeler Çok Programlı Lisesi, Torbalı Cumhuriyet Mesleksel Teknik Anadolu Lisesi ve Torbalı Şehit Uzmançavuş Harun Şenözüar Mesleksel Teknik Anadolu Lisesi’nden kura ile seçilen 20 lise öğrencisi iştirak gösterdi.
Terörle Gayret Şube Müdürlüğü’nün projesi kapsamında, vatandaşlık bağı ile bağlı tüm bireylerin birlik ve beraberlik içerisinde vatan savunmasında nasıl çaba ettiklerinin aktarılması ile aidiyet şuurunun oluşturulması, kültür, inanç ve etnik farklılıklardan doğan zenginliklerin gösterilmesi ile ulusal ve manevi kıymetlerimizin benimsetilmesi, ülkemizin farklı bölge, kent ve kültürlerinden akran kümelerin bir ortaya getirilmesi ile kaynaşmanın, birlik ve beraberliğin sağlanması, aidiyet oluşturma, ortak tarih – ortak ömür şuuru ile kıymetler benimsetme etabında Yaşayarak “Yerinde” Öğrenme Metodu kullanarak öğrenciler üzerinde daha güçlü anılar bırakılması, çoklu hisler ve duygusal bağların harekete geçirilmesi, gençlerin sorun çözme ve eleştirel düşünme kabiliyeti kazanmalarının sağlanması hedefleriyle seyahatin düzenlendiği aktarıldı.

Öğrencilerden emniyete teşekkür
Proje kapsamında seyahate katılan öğrenciler, Çanakkale Savaşı ve Kurtuluş Savaşı’nın yaşandığı yerleri gezecek olmanın heyecanını yaşadıklarını belirterek emniyet yetkililerine teşekkür etti.

Seyahate katılacak öğrencilerden Rüyanur Tınaztepe (15), “Terörle Gayret Şube Müdürlüğü’nün bizim için özel olarak hazırladığı seyahate bugün gideceğiz. Atatürk ve Kurtuluş Savaşı şehitlerimizin bizim için yaptıklarını yerinde göreceğiz.

Tarihimizi kağıt üzerinde okumaktan fazla canlı olarak yerinde görmenin bizim için daha yararlı olacağını düşünüyoruz. Umarım hoş şeyler katar bize” açıklamasında bulundu. Öğrencilerden Elif Rojin Arslan (15), “Terörle Gayret Şube Müdürlüğü tarafından belirlenen kura ile seyahate katılıyoruz.

Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı’nın yaşandığı vilayetleri ziyaret edeceğiz. Bu usul aktifliklerin daha sık düzenlenmesi gerektiğini düşünüyoruz. Ülkemizi ve tarihimizi tanımamız açısından bize yarar sağlayacağına inanıyoruz.

Bu biçim etkinlikler bizim geçmişimizi, tarihimizi ve ülkemizi daha düzgün öğrenmemizi sağlıyor” dedi. Seyahate kardeşini uğurlayan Dilek Parıltı Arslan (20) ise “Çok sevinçliyiz ve heyecanlıyız açıkçası. Daha evvel de düzenlenmiş bu aktiflik fakat benim yeni haberim oldu.

Gençlerimiz, ailelerimiz açısından çok yararlı bir proje. Bu aktiflik gençlerimizin tarihlerini öğrenmek ve geleceklerine ışık tutmak manasında çok yararlı bir proje. Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı’nın yaşandığı vilayetler ve Ulu Lider Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgahı olan Anıtkabir’e seyahatleri olacak.

Kardeşim bu aktifliğe katılıyor ve biz çok sevinçliyiz. Projeyi hayata geçiren emniyet yetkililerimize çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Kars eksi 10’u gördü, araçların camları dondu

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI
NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI