DOLAR

31,4726$% 0.2

EURO

34,0966% 0.13

STERLİN

39,8253£% 0.14

GRAM ALTIN

2.101,35%0,03

ÇEYREK ALTIN

3.525,00%2,03

BİTCOİN

2005109฿%3.27349

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

İzmir turizmi için önemli hamle: “Direct İzmir”

İzmir’de turizmi 12 aya yaymak, yurt içi ve yurt dışındaki kentlere direkt uçuş sayısını arttırmak için hayata geçirilen ‘Direct İzmir’ uygulamasının tanıtımında konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, “Direct İzmir bizim için İzmir’in kabuğunda sıyrılıp dünya ile buluşması demek. İzmir’i İzmir yapan dünya ile ne kadar buluştuğu ile ilişkilidir. İzmir, o kabuğunu kıramazsa dünya kenti olma vasfından uzaklaşmasına neden oluyor” dedi.
İzmir Vakfı ile İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kentin turizm potansiyelini artırmak ve İzmir’den dünyaya yapılan uçuşları tanıtmak maksadıyla hayata geçirdiği ‘Direct İzmir’ projesinin lansmanı Tarihi Havagazı Fabrikasında gerçekleştirildi.
Lansmana İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer’in yanı sıra hava yolu şirketlerinin temsilcileri ve ilçe belediye liderleri katıldı.
Lansmanda konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer çok heyecanlı olduğunu belirtirek, “Direct İzmir bizim için İzmir’in kabuğunda sıyrılıp dünya ile buluşması demek.
İzmir’i İzmir yapan dünya ile ne kadar buluştuğu ile ilişkilidir. İzmir o kabuğunu kıramazsa dünya kenti olma vasfından uzaklaşmasına neden oluyor. Bu buluşmanın bizim için en pahalı manası bu. En büyük talihimizi da bu buluşmayı mümkün kılan temsilci arkadaşlarımız. Onların inancı en büyük bahtımız. İçleri rahat olsun. İzmir bu itimadı asla boşa çıkarmayacak. Sizler İzmir’den güç aldıkça İzmir size güç vermeye devam edecek” dedi.
“Biz bütün insanlığın macerasının kesintiye uğradığı bu 2 yılda boş durmadık” diyen Soyer, “İzmir’in dünya kenti olması için çalışmalar yaptık.
2021 yılı başında evvel İzmir Turizm Stratejisini yayınladık. Onun içinde yazanları tek tek yerine getirmeye çalışıyoruz. Evvel dijital turizm altyapısı hazırlamaya başladık. Turuncu Çember Hijyen Sertifikasını uygulamaya başladık. Bölüm temsilcilerimizin talebi doğrultusunda cins otobüslerinin durması için Konak Meydanında durma noktaları belirledik. UNESCO dünya mirasında 2 mirasımız vardı, bunu 6’ya çıkarmak için çalışmalar başlattık. İzmir yine değerli bir kruvaziyer limanı haline getirmek için ilgili odalar ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz, yıllar sonra birinci kruvaziyer gemisi Mart ayı içinde İzmir’e gelecek. İzmir’e direkt uçuşları güçlendirmeyi planladığımız proje ile sizle buluştuk” tabirlerini kullandı.

“İzmir’in bir ruhu var”
Direkt uçuşları arttırmak için planladıkları üç ana başlığı da açıklayan Soyer, “İlki satışta olan lakin kâfi yolcu sayısına ulaşamayan uçuşların, uçuşlarına devam etmesini sağlamak.


İkincisi yalnızca yaz aylarında olan direkt uçuşların tüm yıla yayılması. Son olarak ise destinasyonlar arttırmayı hedefliyoruz. İzmirlilerin dünya ile buluşmasının kapısını açmaya çalışıyoruz. Bunun için İzmir’deki paydaşlarımız ile eşgüdüm halinde çalışıyoruz. İzmir Havalimanını yeni bir cazibe merkezi haline getirecek bu çalışma yalnızca Ege Bölgesi’nin değil tüm Türkiye’nin turizmine hareket getirecek. Gerçekleşen 49 direkt uçuş sayısı 54’e çıkacak. Bugün yapılan adım, sefer sayılarının arttırılması için çok kıymetli bir adım. Bu protokol ile İzmir’den direkt uçuş düzenleyen firmalarla ‘direktizmir.com’ ismi ile bir internet sistemi kurduk. Vatandaşlarımız bu site sayesinde İzmir’den aktarmasız uçulabilen tüm noktaları kolaylıkla öğrenebilecek. Yeni destinasyonları oluşturmanın ne kadar güç olduğunu biliyoruz lakin İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak gövdemizle sizin yanınızda olacağız. İzmir’e katkı sunan tüm kurumların yanında olmak vazifemiz. İzmir turizminin emin adımlarla ve tüm paydaşlarla bir adım daha ileriye taşımanın gururunu yaşıyoruz. Bu iştirakle İzmir turizmini pandemiye karşın birlikte ilerleteceğiz. Zira biliyoruz ki İzmir’in ruhu var ve bu ruh bizi zenginleştiren en temel değerimiz” diye konuştu.

“Umudumuz İzmir’in hak ettiği yere gelerek bir tatil noktası olması”
Amaçlarının İzmir’in hak ettiği yere gelebilmesi olduğunu belirten Corendon Airlines Ticaret Yöneticisi Mine Aslan, “Burada turizmin İzmir için değerinden evvel İzmir’in turizm için ehemmiyetinden bahsetmek lazım.


İzmir turizm için başlı başına bir paha. Biz burada dayanak veriyoruz ve desteklenmeyi bekliyoruz. İzmir bilinen markalaşma sürecinde de emin adımlarla ilerleyen bir vilayet. İzmir çıkışlı uçuşlarımıza bizler hiç orta vermeden devam ettik. Kapanışların yaşandığı, vize sıkıntılarının yaşandığı yerler de var. Müşterinin başı çok karışık. Biz bu manada servis takımımızı güçlendirerek yolcunun nasıl seyahat edebileceğini göstermeye çalışıyoruz. Biz tek tarafta 208 bin koltuk ile Almanya yüklü destinasyonlar üzerinden hizmet veriyoruz. Yaz için 735 bin koltuk planlaması yapıldı.

Satış manasında ilerlemeye devam ediyoruz. Planlarımızı bu biçimde yaptık. İzmir’e direkt bağlanacak uçuşların bulunabilmesi için çok yararlı bir platform. Bu web sitesinin içeriği çok kıymetli. İzmir’i araştıran, keşfetmek isteyen müşteri İzmir’i taradığında bu uçuşlara ulaşma imkanı olacak. İzmir hem tabiat hem etraf hoşlukları ile etraf vilayetleri de büyük ilgi gören bir kent. Avrupalı turist İzmir’in tarihi ve tabiat hoşluklarını çok biliyor, umudumuz İzmir’in tüm dünyadan hak ettiği yere gelerek bir tatil noktası olmasıdır” diye konuştu.
Lansmana katılan öbür havayolu şirketlerinin yöneticileri de projeden övgüyle bahsetti.
Konuşmaların akabinde havayolu şirketlerinin temsilcileri ile İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, ‘Direct İzmir’ kontratını imzaladı.

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

KKTC’de asgari ücret net 6 bin 90 TL oldu

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI
NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI