DOLAR

28,9335$% 0.03

EURO

31,5599% 0.14

STERLİN

36,8242£% 0.08

GRAM ALTIN

1.966,27%2,22

ÇEYREK ALTIN

3.181,00%2,15

BİTCOİN

1157133฿%1.46584

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

İstiklal Caddesi’nde Kızılay sergisi

Bağışçılarından aldığı takviyeyle 153 yıldır ayakta duran Türk Kızılay’ı, Beyoğlu Belediyesi işbirliğiyle İstiklal Caddesi’nde ’Kızılay 153 Yaşında’ standını açtı. Stantta, Türk Kızılay’ın bu vakte kadar yaptığı yardımların görselleri sergileniyor.
153 yıldır dünyanın dört bir yanındaki mazlumların yanında olan Türk Kızılay’ı için İstiklal Caddesi’nde Beyoğlu Belediyesi iş birliğiyle ‘Kızılay 153 Yaşında’ standı açıldı.
Stantta, kuruluşundan bu yana lisan, din ayrımı gözetmeden 151 ülkede gereksinim sahiplerine şefkat elini uzatan Kızılay’ın bu vakte kadar yaptığı yardımların görselleri sergilendi. 11 Haziran 1868 tarihinde kurulan Türk Kızılay’ın, Beyoğlu Belediyesi iştirakiyle açtığı ‘Kızılay 153 Yaşında’ standının açılışına Beyoğlu Belediye Lideri Haydar Ali Yıldız, Beyoğlu Kaymakamı Mustafa Demirelli, Kızılay Genel Lideri Dr. Kerem Kınık, Kızılay Genel Müdürü Dr. İbrahim Altan ve Kızılay Genel Sekreteri Hüseyin Can katıldı.
“Amacımız, Türk Kızılay’ına vefa borcumuzu yerine getirmek”
Bütün İstanbulluları ‘Kızılay 153 Yaşında’ standına davet eden Beyoğlu Belediye Lideri Haydar Ali Yıldız, “Türk Kızılay, bizim tarihimizin gurur tablolarından biri.

Onun Hilâl-i Ahmer’den Türk Kızılay’ına olan kıssasını anlatan bir fotoğraf standımız. Maksadımız, Türk Kızılay’ına olan vefa borcumuzu yerine getirmek. Onu, milletimizin daha güzel tanıması için elimizden gelen uğraşı göstermektir.

Hasebiyle bütün milletimizi bu standa davet ediyoruz. Türk Kızılay’ının 153 yıllık öyküsünü fotoğraflarla anlatan, nasıl, hangi temellerle kurulduğunu anlatan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk Kızılay’ına Hilâl-i Ahmer’i dönüştürmesinin fotoğrafı da bu stantta anlatılıyor” sözlerini kullandı.
“153 yıllık uygunluk hikayesi”
Etnik köken, ırk, lisan, din ayrımı yapılmadan gereksinimi olanlara yardım edildiğini lisana getiren Kızılay Genel Lideri Dr. Kerem Kınık ise, “Kesintisiz bir 153 yıl uygunluk kıssası.

Milletimizin güç vakitlerine, düşünceli devirlerine fakat bir taraftan da hoş dayanıştığımız, zorluklarla başa çıktığımız periyotlara, kilometre taşlarına tanıklık eden bir merhamet çınarı. Bunun öyküsünün bilinmesini istek ediyoruz. Bilhassa gençlerin bilmesini istek ediyoruz.

Zira Kızılay dediğimiz bizi biz yapan, millet yapan, kıymetleri içinde barındıran, kim olduğuna bakmaksızın gereksinim sahibinin yanında olan demek. Dünyada bizden yardım isteyen kim varsa elimizi uzatıyoruz. Bu milletimizin çok faziletli bir istikameti.

Münasebetiyle bunun kıssasını anlatmak istedik” dedi.
Türk Kızılay; ulusal afet yardımları, kan hizmetleri, milletlerarası yardımlar, toplumsal hizmetler, göç ve mülteci hizmetleri, teşhis tedavi hizmetleri, mineralli su işletmeleri, eğitim ve gençlik hizmetleri alanlarında faaliyet yürütüyor.

Öte yandan, ‘Kızılay 153 Yaşında’ standı, 18 Haziran’a kadar İstiklal Caddesi’nde İstanbulluları bekliyor.


Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

(Özel) İstiklal Caddesi’nde maske ve mesafe unutuldu, halaylar çekildi

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI
NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI