DOLAR

32,8455$% -0.18

EURO

35,6944% -0.54

STERLİN

42,4396£% -0.31

GRAM ALTIN

2.539,90%0,21

ÇEYREK ALTIN

4.173,00%0,19

BİTCOİN

2169618฿%-2.00358

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

İşte Yeni Başbakan’ın İlk Konuşması

İşte Davutoğlu’nun açıklamasından satır başları:

Sayın cumhurbaşkanım, değerli dava arkadaşlarım, sizleri ve bütün vatandaşlarımızı saygıyla muhabbetle selamlıyorum. Sayın cumhurbaşkanım, zatıalinizin öncülüğünde, yoğun istişareler neticesinde böylesi bir kutlu göreve aday gösterilmiş olmaktan büyük bir onur duyuyorum. Bu vesileyle zatıalinize MYK üyesi kardeşlerime dostlarıma, il başkanlarımıza, belediye başkanlarımıza, istişarelere katılmış olan kadın ve gençlik kolları üyelerimize teşekkür ve minneti bir borç biliyorum.

Ak Parti hareketi konjektürel şartlarda çıkmış bir siyasi hareket değildir. Köklü bir devlet geleneği içinde ortaya çıkmış ve bu köklü devlet geleneğini inşa etmek üzere yol açıkmış bir kadro

Sayın cumhurbaşkanımız bu kadronun öncüsüdür, lideridir. Türk siyasi hayatına yeni bir istişare kültürünü kazandırmıştır. Bundan sonra daha da güçlü şekilde yolumuza devam edeceğimiz konusunda kimsenin tereddütü olmamalıdır. Eğer bu adaylık süreci sonrasında genel kongremizde de bu adaylığımız kabul görürse ve bu göreve onlar tarafından da layık görülürsem, yine kimsenin tereddüdü olmasın ki büyük restorasyon hareketi hiçbir ara ve kesintiye uğramadan devam edecektir.

TEŞEKKÜR VE MİNNETİ BİR BORÇ BİLİYORUM

Davutoğlu yaptığı konuşmada, aday gösterilmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Sayın cumhurbaşkanım, değerli dava arkadaşlarım, sizleri ve bütün vatandaşlarımızı saygıyla muhabbetle selamlıyorum. Sayın cumhurbaşkanım, zatıalinizin öncülüğünde, yoğun istişareler neticesinde böylesi bir kutlu göreve aday gösterilmiş olmaktan büyük bir onur duyuyorum. Bu vesileyle zatıalinize MYK üyesi kardeşlerime dostlarıma, il başkanlarımıza, belediye başkanlarımıza, istişarelere katılmış olan kadın ve gençlik kolları üyelerimize teşekkür ve minneti bir borç biliyorum diye konuştu

AK PARTİ HAREKETİ KONJEKTÜREL ŞARTLARDA ÇIKMIŞ SİYASAL PARTİ HAREKETİ DEĞİLDİR

AK Parti hareketinin konjektürel şartlarda çıkmış bir siyasal parti olmadığını söyleyen Davutoğlu, Siyasi, sosyal hareketler zor ve kritik süreçlerde aldıkları kararlar ile olgunlaşırlar. AK Parti hareketi konjektürel şartlarda çıkmış bir siyasal parti hareketi değildir. AK Parti hareketi, kökü tarihin derinliğine giden köklü bir devlet geleneği içinde ortaya çıkmış ve bu köklü devlet geleneğini inşa ve ihya etmek üzere yola çıkmış bir kadronun hareketidir açıklamasında bulundu.

SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ TÜRK SİYASİ HAYATINA YENİ BİR İSTİŞARE KÜLTÜRÜNÜ KAZANDIRMIŞTIR

Davutoğlu, Sayın cumhurbaşkanımız bu kadronun öncüsüdür, lideridir. Bu kritik süreçte, Türk siyasi hayatına yeni bir istişare kültürünü kazandırmıştır. Bütün parti kademelerimizle birlikte. Bundan sonra daha da güçlü şekilde yolumuza devam edeceğimiz konusunda kimsenin tereddüttü olmamalıdır dedi.

GENEL KONGREMİZDE DE BU ADAYLIĞIMIZ KABUL GÖRÜRSE

Davutoğlu, Eğer bu adaylık süreci sonrasında genel kongremizde de bu adaylığımız kabul görürse ve bu göreve onlar tarafından da layık görülürsem, yine kimsenin tereddüdü olmasın ki son 12 yılda gerçekleştirilen büyük restorasyon hareketi hiçbir ara ve kesintiye uğramadan devam edecektir dedi.

AK PARTİ SİYASİ HAREKETİYLE BİRLİKTE YENİ BİR EVREYE GEÇTİ

Davutoğlu, Son 12 yıl içerisinde demokrasimiz bir inşa süreci yaşamıştır. Ekonomimiz yeni bir kalkınma hamlesiyle taçlandırılmıştır. Bütün bunların AK Parti siyasi hareketiyle birlikte yeni bir evreye geçtiğinin hepimiz farkındayız dedi.

BUNDAN SONRA DA AK PARTİ KADROLARI OMUZ OMUZA OLACAKTIR

Bundan sonra da AK Parti kadroları omuz omuza olacaktır diyen Davutoğlu, Bu kutlu yürüşte bundan sonra da AK Parti kadroları omuz omuza olacaktır. Aramıza herhangi bir şekilde görüş ayrılığı veya fitne tohumu ekmek isteyenler buna fırsat bulamayacaklardır dedi.

DİĞER PARTİLERİN KONGRE ÖNCESİ HAZIRLIKLARI İLE PARTİMİZİN FARKI ORTAYA ÇIKMAKTADIR

Davutoğlu, Bu devlet ve demokrasi restorasyon hareketi içinde tabi ki AK Parti’nin kurumsallaşmasının ve kurumsal kültürünün kökleşmesi yönünde de istişare temelinde yep yeni bir dönem yaşanacaktır. Aslında diğer partilerin kongre öncesi hazırlıklarıyla AK Parti istişare süreci karşılaştırıldığında, partimizin ve hareketimizin de farkı ortaya çıkmaktadır. Bizde kongreler parçalanmaya değil bütünleşmeye, yeni bir hamle aşkı kazanmaya vesiledir. Eminim önümüzdeki hafta gerçekleştireceğimiz kongre de bunu bir kez daha yaşayacağız açıklamasında bulundu.

AK PARTİ BİR NESLİN HAREKETİ OLARAK BAŞLAMIŞTIR AMA BİR NESİLLE SINIRLI DEĞİLDİR

AK Parti’nin bir neslin hareketi olarak başladığını ama bir nesille sınırlı olmadığını söyleyen Davutoğlu, Yine devletler ve siyasi yapılar, ancak ve ancak süreklilik ve yenilenme arasında denge kurdukları zaman devam edilebilir. AK Parti bir neslin hareketi olarak başlamıştır ama bir nesille sınırlı değildir. Nesillerle de asırlarla da sınırlı değildir. Kıyamete kadar sürecek olan bir adalet ve hak mücadelesinin adıdır AK Parti diye konuştu.

YENİLENME İHTİYACI DA BİR ZARURETTİR

Davutoğlu, Sürekliliğimiz devlet geleneğimizden milli kültürümüzden kaynaklanır. Bu ilkelerden hiçbir şekilde taviz verilemez. Hiç bir gerekçe gösterilerek bu ilke, tutum bu duruş bu sağlam tarihi bakış değiştirilemez. Ama yenilenme ihtiyacı da bir zarurettir dedi.

FANİLER İÇİN YENİLENME KAÇINILMAZDIR BAKİ OLAN İSE RABBİMİZ VE DAVAMIZDIR

Davutoğlu, Faniler için yenilenme kaçınılmazdır Baki olan ise Rabbimiz ve davamızdır. Sayın cumhurbaşkanım, bu kutlu göreve bu istişareler neticesinde bendenizi aday göstererek hem büyük bir onuru yaşattınız hem de tarihi sorumluluğu omuzlarımıza verdiniz dedi.

ALLAH DEVLETİMİZE VE MİLLETİMİZE ZEVAL VERMEMESİ İÇİN AK PARTİ’YE DE ZEVAL VERMESİN

Davutoğlu, Her zaman sizlerden güç alacağımdan eminim. Sizlerden de bu uğurda omuz omuza yürümeyi rica ediyorum. Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin. Devletimize ve milletimize zeval vermemesi için AK Parti’ye de zeval vermesin. Bugün AK Parti, milletimizin ve devletimizin yükselişi ile aynı anda zikredilmektedir. Devletimizi bir fetret dönemini kapatarak tekrar inşa eden hareketin adı da AK Parti’dir. Allah bu yolda bizlere güç kuvvet versin utandırmasın ifadelerine yer verdi.

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

İşte Yeni First Lady

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0