DOLAR

33,1952$% -0.11

EURO

36,0226% -0.6

STERLİN

42,8115£% -0.31

GRAM ALTIN

2.548,96%-1,98

ÇEYREK ALTIN

4.184,00%-1,32

BİTCOİN

2212302฿%0.7713

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

İstanbul Aile Sağlığı Ebe ve Hemşireler Derneği Başkanı: “Covıd-19 Aşılama Merkezleri oluşturulmalı”


Aile Sıhhati Merkezleri’nde Covid-19 aşılaması için 50 milyon doz aşının gelmesiyle birlikte önemli yoğunluk oluşacağını belirten İstanbul Aile Sıhhati Ebe ve Hemşireler Derneği İdare Heyeti Lideri Yasemin Çelik, “Acilen Covid-19 Aşılama Merkezleri oluşturulmalıdır. Bu biçimde vatandaşların hem aşıya erişimi kolaylaşacak hem de Aile Sıhhati Merkezleri’nde işleyişimiz minimal seviyede aksayacaktır” dedi.

Pandemi sürecinin başından beri toplum sıhhati için salgına karşı şiddetli uğraş veren Aile Sıhhati Merkezleri’nde çalışan ebe ve hemşireler, üstün bir eforla misyonunu yerine getirmeye devam ediyor.

Covid-19 aşılaması için 50 milyon doz aşının gelmesiyle birlikte Aile Sıhhati Merkezlerinde önemli yığılmalar olacağını söyleyen Aile Sıhhati Merkezlerinde vazifeli ebe ve hemşireler, bu durumun vatandaşlar ve çalışanlar açısından risk oluşturduğunu ve ivedilikle ‘Covid-19 Aşılama Merkezleri’nin oluşturulması gerektiğini belirtiyor.

“Pandemi sürecinde yükümlülüklerimiz de ziyadesiyle arttı”

Bahse ait açıklama yapan İstanbul Aile Sıhhati Ebe ve Hemşireler Derneği İdare Şurası Lideri Yasemin Çelik, “Aile Sıhhati Merkezleri’nde tüm hami sıhhat hizmetleri olduğu üzere aşılama da biz ebe ve hemşireler tarafından yapılmaktadır. Epey ağır bir iş yükü altında ezilirken pandemi süreci özelinde yükümlülüklerimiz de ziyadesiyle arttı. Süratli bir biçimde risk kümesi şahısların grip ve zatürre aşılamalarını yapıyoruz. Tekrar okulların açılmaması nedeniyle çocukluk çağı aşılarının devamı olan okul aşılamaları da Aile Sıhhati Merkezi ebe ve hemşireleri tarafından yapılmaya başlanmıştır” dedi.

“Covid-19 Aşılama Merkezleri oluşturulmalıdır”

Çelik, “Önümüzdeki süreçte Covıd-19 aşılamalarını da hesaba katarsak Aile Sıhhati Merkezleri’nde oluşacak yığılmalardan ve işleyişin aksamasından ötürü önemli tasalarımız var. Yalnızca Covıd-19 aşılaması için 50 milyon doz aşılamadan bahsediyoruz. Bu durumun merkezlerimizde önemli yığılmalara neden olacağı açıkça ortadadır. Hem kuruma başvuran vatandaşlar hem de çalışanlar önemli risk altındadır. Bu sürecin tek bir merkezden yapılması her açıdan risklidir. Hemen Covid-19 aşılama merkezleri oluşturulmalıdır. Bu biçimde vatandaşların hem aşıya erişimi kolaylaşacak hem de Aile Sıhhati Merkezleri’nde işleyişimiz minimal seviyede aksayacaktır” diye konuştu.

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

İtalya’da son 24 saatte korona virüsten 649 kişi öldü

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0