İlki Nallıhan’a gerçekleştirildi

İlki Nallıhan’a gerçekleştirildi. İşte detaylar ve fotoğraflar. Ankara Büyükşehir Belediyesi, pandemi sürecinde ara verilen kültür, sanat ve …

Hediye sipariş alışveriş ankara
24.06.2021
A+
A-

İlki Nallıhan’a gerçekleştirildi. İşte detaylar ve fotoğraflar.  Ankara Büyükşehir Belediyesi, pandemi sürecinde ara verilen kültür, sanat ve turizm etkinliklerine normalleşme sürecinin başlaması ve yaz aylarının gelmesiyle birlikte yeniden başladı.

Kurulan mutluluk sahneleri ve spor etkinlikleri ile renklenen Başkent’te bu kez turistik amaçlı “kent gezileri” yeniden başladı. Gezilerin ilki Nallıhan ilçesiyle başlarken; Bala, Kalecik, Kahramankazan, Beypazarı, Polatlı, Çubuk, Ayaş, Çamlıdere, Şereflikoçhisar ve Kızılcahamam ilçeleriyle devam etti.

Bugüne kadar 540 kişinin katıldığı turistik kent gezileri için Başkent 153 üzerinden başvuru yapılıyor. BAŞKENTİ KEŞFETAnkara’nın tanıtımına katkı sağlamak ve yerel esnafa destek olmak amacıyla düzenlenen ücretsiz turistik kent gezilerinin başladığını Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş sosyal medya hesapları üzerinden duyurdu. “Adım Adım Ankara” sloganıyla Başkentlileri kent gezilerine katılmaya davet eden Yavaş, “Normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte kültür sanat etkinliklerimiz ve mesleki eğitimlerimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bugün itibarıyla Ankara’mızın dört bir yanını ücretsiz ilçe gezilerimizle keşfe çıkarken esnafımızın da yüzünü güldüreceğiz” dedi.

Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından ilk etapta Başkent’in 15 ilçesine haftalık olarak rehberler eşliğinde otobüslerle yapılan ücretsiz gezi programı, pandemi kurallarına uygun olarak düzenleniyor. Kent gezilerinde yöresel halk pazarlarından alışveriş yaparak yerel esnafa destek olan vatandaşlar, tarihi yerleri de gezip kent turizminin de canlanmasına katkı sağlıyor.
Hediye sipariş alışveriş ankara
16 Haziran’dan bugüne kadar 540 kişinin katıldığı kent gezilerine Başkentliler yoğun ilgi gösteriyor.
Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER
ETİKETLER:


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.