DOLAR

33,1952$% -0.11

EURO

36,0226% -0.6

STERLİN

42,8115£% -0.31

GRAM ALTIN

2.548,96%-1,98

ÇEYREK ALTIN

4.184,00%-1,32

BİTCOİN

2207099฿%0.01443

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

Halk Eğitimi Merkezi Sergisi Açıldı

halkegitimacilis27.05.2014 tarihinde saat 11:00’da Ayhan Sümer Kültür Merkezinde düzenlenen yıl sonu sergi açılışına İlçe Kaymakamımız İsmail Altan Demirayak, Garnizon Komutanı Jand. Üstğm. Rıdvan Yıldırım,Nallıhan Belediye Başkanı İsmail Öntaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç, Seben İlçe Milli Eğitim Müdürü Necip Evren ,Nallıhan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Akif Öztürk,siyasi parti ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri , daire amirleri, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.

1 dakilalık saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından sırasıyla Nallıhan Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Akif Öztürk, Nallıhan İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç ve ilçe Kaymakamımız İsmail Altan Demirayak birer konuşma yaptılar. Nallıhan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Akif Öztürk konuşmasında Halk Eğitimi Merkezi tarafından yapılan çalışmalar konusunda katılımcılara bilgiler vererek sergi açılışına katılanlara teşekkür etti.
Nallıhan İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç konuşmasında, Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından açılan kursların ayrı bir özelliğinin ilçeye özgü olan el sanatlarının yaşatılmasına katkı sağladığını ve bu konuda başarılı çalışmalar yapıldığına değinerek sergi açılışının hayırlı olmasını diledi.
İlçe Kaymakamımız İsmail Altan Demirayak ise yaptığı konuşmada , Nallıhan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün 2013-2014 eğitim yılı sonu itibariyle kurslarının kapanışının gerçekleştirmenin ve kursları başarılı bir şekilde tamamlamış olmanın memnuniyeti ve kıvancını yaşadıklarını ifade ederek Nallıhan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün çok önemli başarılara imza attığına değindi. Halk eğitimin toplumların ekonomik, kültürel ve sosyal kalkınmasına eğitsel yollarla katkıda bulunan , yardım eden,kılavuzluk yapan çok önemli bir eğitim faaliyetinin adı olduğunun altını çizerek Halk Eğitim Merkezleri tarafından yürütülen eğitim faaliyetlerinin bireyin eğitiminin beşikten mezara kadar devam etmesi gerektiğine işaret ettiğini söyledi.
Halk Eğitimi faaliyetinin ayrıca bireylerin toplumsal yaşam içerisindeki yaşam kalitelerinin ve yaşam standartlarının yükseltilmesi bakımından da önem taşıdığını ifade eden ilçe Kaymakamımız İsmail Altan Demirayak, Halk eğitimi merkezlerinin diğer kurumlar ile işbirliği içinde toplumun daha üretken kılınmasında kültürel değerlerin yaşatılmasında ve toplumdaki özellikle kadınların ve çiftçilerin üretken kılınarak desteklenmesinde önemli katkılarda bulunacağına inandıklarını ifade ederek bu eğitim ve öğretim faaliyetinde göstermiş oldukları katkılarından dolayı Halk Eğitim Merkezi Müdürüne ve çalışanlarına, usta öğreticilere ,kursiyerlere teşekkür etti.

Kaymakamımız İsmail Altan Demirayak, Garnizon Komutanı Jand. Üstğm. Rıdvan Yıldırım ,Nallıhan Belediye Başkanı İsmail Öntaş, Nallıhan İlçe Mili Eğitim Müdürü Alican Kılıç ve Seben İlçe Milli Eğitim Müdürü Necip Evren tarafından kursiyerlere sertifikalarının takdim edilmesinden sonra Çayırhan Folklor Ekibinin gösterisi alkışlar eşliğinde ilgiyle izlendi.
Folklor gösterisinin ardından Kaymakamımız İsmail Altan Demirayak, Nallıhan Belediye Başkanı İsmail Öntaş ve Eşleri Aydan Öntaş tarafından kurdele kesilerek serginin açılışı yapıldı. Daha sonra sergiyi gezen ve sergilenen ürünler hakkında yetkililerden bilgiler alan Kaymakamımız İsmail Altan Demirayak kursiyerler ve öğretmenlerini tebrik etti.

Nallıhan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün İlçe Merkezi yıl sonu sergisini vatandaşlarımız Ayhan Sümer Kültür Merkezinde 30.05.2014 tarihine kadar ziyaret edebilecek.
Çayırhan sergisinin açılışı ise 04.06.2014 tarihinde gerçekleşecek.

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Beydili Köyünde 8. Hıdrellez ve Kültür Etkinlikleri

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0