Görmeden aldığı arsada muhteşem bir çiftlik kurdu

Görmeden aldığı arsada muhteşem bir çiftlik kurdu
11.10.2020
A+
A-

İstanbul’da uzun yıllar medikal sektöründe çalıştıktan sonra emekli olan Cemalettin Özorman, 6 yıl önce Nallıhan-Mudurnu sınırında yer alan araziyi, adeta çiftliğe dönüştürerek kendisine yeni bir yaşam alanı oluşturdu

​Memleketi Malatya’dan 30 yıl önce İstanbul’a gelen 52 yaşındaki Cemalettin Özorman, uzun yıllar medikal sektöründe çalıştı. Özorman, arkadaşlarıyla 6 yıl önce gezmek için geldiği Nallıhan-Mudurnu sınırında Taşçılar köyünde hiç görmeden 17,5 dönümlük arazi satın aldı. Emekli olduktan sonra aldığı araziyi merak ederek köye gelen Özorman, arazinin güzelliğinden etkilenerek burada yaşamaya karar verdi. Özorman, Nallıhan-Mudurnu sınırında yer alan araziyi, adeta çiftliğe dönüştürerek kendisine yeni bir yaşam alanı oluşturdu.

Nallıhanhaber Whatsapp

Araziye bir ev yaptıktan sonra geri kalan bölümüne 300 ceviz ağacı diken Özorman, çiftlikteki 5 inek, 20 koyun, 60 keçi, 2 at, 5 köpek ile 200 tavuk ve ördek gibi çok sayıda hayvanın bakımını yapıyor. Zamanla bölgeye alışan ve vaktinin büyük kısmını toprakla uğraşarak geçiren Özorman, emeklilik hayatını doğayla iç içe geçirmenin mutluluğunu yaşıyor.

Kendi kurduğu güneş panelleriyle elektriğini sağlayan Özorman’ın çiftliğinde yarış atı da bulunuyor. Çiftlikte ayrıca inek, koyun, keçi, at, köpek, tavuk ve ördek gibi çok sayıda hayvanın bakımını yapıyor. Kendi tüketeceği meyce ve sebzeleri yetiştiriyor.

Ülkemizde ve Dünyada yaşanan korona virüs pandemi süreciyle birlikte kırsala doğru bir akın yaşanıyor. Nallıhan ve çevresinin doğal güzellikleri ile diğer yerlerden bir adım öne geçerek daha çok tercih edileceğini değerlendiriyoruz.


NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.