DOLAR

32,8248$% 0.04

EURO

35,2439% -0.18

STERLİN

41,7711£% -0.2

GRAM ALTIN

2.451,13%-1,53

ÇEYREK ALTIN

4.018,00%-0,32

BİTCOİN

2113467฿%-0.1573

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

Girişimcilik Ödülleri Bilal Erdoğan’ın katıldığı törenle sahiplerini buldu

Teşebbüsçü İşadamları Vakfı (GİV) tarafından bu yıl 8’incisi düzenlenen “8. GİV Girişimcilik Ödülleri” İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Lideri Bilal Erdoğan’ın katıldığı merasimle sahiplerini buldu.
Ödül merasimi Selçuklu Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.
Programa, KOSGEB Lideri Hasan Basri Kurt, TÜGVA Lideri Enes Eminoğlu, GİV Genel Lideri Mehmet Koç, İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Lideri Bilal Erdoğan, Sıhhat Bakan Yardımcısı Şuayip Birinci, Konya Valisi Vahdettin Özkan, AK Parti Milletvekili Selman Özboyacı, Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, rektörler, iş adamları, genç teşebbüsçüler ve öğrenciler katıldı. Merasimde 8. GİV Girişimcilik mükafatlarını Bilal Erdoğan verdi. Erdoğan, yaptığı konuşmada bugün Türkiye’nin ihracatta 220 milyar doları aştığını tabir ederek, “Türkiye’de ihracat 20 yıl evvel 30 milyar dolar civarındaydı. Bugün o denli bir süratle ilerliyoruz ki, o denli bir fırsat penceresini Türkiye yakalamış durumda ki muhtemelen yakın vakitte, 6 ay, 1 yıl sürmeden Türkiye her iş gününde 1 milyar dolar ihracat yapan bir ülke haline gelmiş olacak. Bir ülke borçlanarak büyüyebilir. Türkiye bu modeli uzun mühlet denedi. Bugüne kadar bununla belirli muvaffakiyetleri da yakaladık. Şu anda geldiğimiz nokta, Türkiye’nin altyapıda yaptığı birçok yatırımlar var. Organize sanayi bölgeleri, demiryolları, otobanlar, okullar, hastaneler, kent içi raylı sistemler, bunların Konya’da ne kadar gelişmiş olduğunu Konyalılar çok yeterli biliyorlar lakin Türkiye’nin dört bir yanında da bunların olduğunu biliyoruz. Bunların yapılmasında niyet elbette başta halkımızın dünyanın müreffeh milletlerinin düzeyinde yaşamasını temin etmek. Ancak bunun yanında da yatırım ortamının düzgünleşmesini sağlamak, hammaddenin, pazarların birbiriyle bütünleşmesini, üretim merkezlerinin ulaşım merkezlerine entegrasyonunu, milletlerarası pazarlara açılımı, bunları da tıpkı vakitte sağlamış bir Türkiye’yi bugün görüyoruz. Geçtiğimiz periyotta bilhassa salgın kurallarının getirdiği ekonomik kurallarda sahiden Türkiye’nin bir fırsat penceresini yakaladığını konuşuyoruz. Bu artık Türkiye’nin borçlanarak değil cari fazla vererek büyüyen, ihracata dayalı büyümenin çok ön plana çıktığı, artık git gide katma kıymetin yükselerek ihracata yansıdığı, bunun daha kaliteli istihdamla perçinlendiği bir büyüme devrini yakalamış durumda. Bugün 220 milyar dolar olan ihracatın 500 milyar doları yakaladığını düşünün. Muhtemelen 500 milyar doların bugün hayal olduğunu söyleyenler çıkacak karşımıza.

Ancak inanın Türkiye 30 milyar dolar yaparken 100 milyar doların hayal olduğunu söyleyenleri ben tanıyordum, görüyordum. Bugün 220 milyar dolar yakalandıysa elbette 500 milyar dolar da yakalanabilir’’ dedi.
KOSGEB Lideri Hasan Basri Kurt, girişimcinin, Ar-Ge’nin, inovasyonun, Türkiye’de cari açığın kapatılması tarafında yapılacak işlerin birçok noktada destekçisi olduklarını belirtti.

Konya’da bulunan öğrencilere, iş dünyasına, işini yeni kurmuş olanlara ve işini büyütmek isteyenlere davette bulunan GİV Genel Lideri Mehmet Koç da, 8. GİV Girişimcilik Mükafatlarını uzun bir emeğin sonucunda gerçekleştirildiğini, 670 projeden, 200 kısa listeden, 100 proje seçildiğini söyledi.

TÜGVA Lideri Enes Eminoğlu ise, “Cumhurbaşkanımızın Cumhurbaşkanlığı Himayeleri’nde gerçekleştirdiğimiz, Türkiye’nin dört bir yanından gelen teşebbüsçü kardeşlerimizin 670’i aşkın projeyle müracaat yaptığı, iki gündür ağır coşku ve iştirakle başlayan programımızı ödül merasimi ile nihayetine erdiriyoruz.
Cumhurbaşkanımıza, GİV’e ve dayanak olan bütün kurumlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.
8. GİV Girişimcilik Mükafatları kapsamında; GİV Özel Mükafatı, Proje-Fikir Mükafatları, Kurumsal Girişimcilik Mükafatı, Yeni Girişimcilik Mükafatı, Üniversite Girişimcilik Kulüp Mükafatı, Kamu Yöneticisi Mükafatı, Akademisyen Mükafatı, E-ticaret Teşebbüs Mükafatı ve Basın/Yayın/Medya Mükafatı olmak üzere 9 farklı kategoride 18 ödül Bilal Erdoğan tarafından verildi.


Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Eskişehirli öğrenci Ramazan Efe Ar, Türkiye birincisi olarak ‘Altın Madalya’ kazandı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI
NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI